Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

Burżuj z PJN terroryzował robotników z Wietnamu

niewolników pan

Wietnamczycy zatrudnieni przez bydgoskiego działacza PJN Macieja Polakowskiego oskarżają go o izolowanie, głodzenie i terroryzowanie ich.

Robotnicy zatrudnieni byli w szwalni należącej do firmy odzieżowej Mat-Pol, której właścicielem jest Polakowski. Osobiście rekrutował swoich pracowników (12 kobiet, 3 mężczyzn) w Wietnamie.

Po przybyciu na miejsce Wietnamczykom zabrano telefony komórkowe i dokumenty. Byli oni zamykani, głodzeni i nieustannie straszeni deportacją. Pracowali po 13 godzin na dobę z krótką przerwą na "śmierdzące jedzenie" (wg robotników), nie pozwalano im korzystać z toalety i byli bici.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak Wietnamczycy uciekli z zakładu. Policja prowadzi śledztwo w sprawie "bezprawnego pozbawienia wolności cudzoziemców".

Polakowski, współautor programu ekonomicznego PJN, twierdzi, że jest nie winny, a byli pracownicy oskarżają go, bo nie chciało im się pracować.

Partyjni koledzy Polakowskiego twierdzą, że nie wierzą w oskarżenia.

Portret użytkownika trece
 #

Kiedy wyszła na jaw sprawa obozów pracy dla Polaków we Włoszech i bodajże innych krajach UE, to nasze (tzn. polskie) kochane media ubolewały nad losem polskich robotników terroryzowanych przez zachodnich wyzyskiwaczy. Tymczasem o tych Wietnamczykach jakoś żadna stacja telewizyjna nie wspomniała (w każdym razie, nie zauważyłem niczego takiego). Tak czy owak, należy ubolewać, że rodzimy kapitalizm sięgnął takiego dna.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA