Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Platforma Obywatelska po raz kolejny uderza w internautów. Tym razem podatkami.

Internet

Źródło: http://partiapracy.pl/?skelMod=ModNews&nid=389

---------------

Osoby młode zrzeszone w Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 protestują przeciwko likwidacji ulgi na Internet od 2013 r. - To po niedawnej zgodzie rządu na zapisy ACTA, kolejny atak wymierzony w Internautów - przypominają. I podkreślają, że zatrzymane w ten sposób 424 mln zł w budżecie państwa "pójdą z pewnością na gabinety polityczne ministerstw i nowe limuzyny dla Donalda Tuska i jego przybocznych".

Rząd planuje likwidację od przyszłego roku kilku ulg podatkowych, w tym tej internetowej. Pomysły są autorstwa Platformy Obywatelskiej. Zdaniem młodych członków Polskiej Partii Pracy, nie najlepiej to świadczy o podejściu partii Donalda Tuska do rozwoju nowych technologii.

- Po raz kolejny na jaw wychodzi zakłamanie polityków PO. Podczas ostatniej kampanii wyborczej mówili, że już wkrótce będzie można brać udział w wyborach poprzez Internet. Wybory wygrali i swoją dość ciekawą obietnicę zmienili w likwidację ulgi internetowej - mówi 25-letni rzecznik PPP, Patryk Kosela.

Magdalena Janiszewska (27 l.) idzie dalej. Jej zdaniem rządowi nie jest na rękę zwiększenie dostępności do internetowych łączy. - Młodzi w jego mniemaniu mają siedzieć cicho, niczym się nie interesować - a już na pewno nie polityką - i pracować do 67. roku życia - twierdzi. Jak dodaje, Platforma prowadzi politykę wymierzoną przeciwko ludziom młodym - w pełni akceptuje powszechne zatrudnianie ich na "umowach śmieciowych", a teraz finansów utrudnia im dostęp do zdobyczy cywilizacji - wirtualnego okna na świat.

28-letni Szymon Martys uważa natomiast, że ten zamiar Platformy Obywatelskiej świadczy, że nie jest to formacja nowoczesna. - Młodzi, którzy kiedyś głosowali na PO dziś zmieniają swoje zapatrywania polityczne. Coraz częściej w środowisku mówi się, że przyznawanie się do sympatii dla partii Tuska, Schetyny i Gowina to "obciach".

Likwidacja ulgi na Internet ma przynieść 424 mln zł "oszczędności" dla budżetu Skarbu Państwa. Młodzież skupiona w Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 jest zdania, że oszczędności należy szukać w ukróceniu rozpasania władzy. Wyliczają, że pierw politycy powinni zacząć zaciskać swojego pasa. - Likwidacja ulgi internetowej po to tylko, by premier mógł latać częściej do domu samolotem nie ma sensu - mówią.

Patryk Kosela, 25 lat, Opole

Magdalena Janiszewska, 27 lat, Warszawa

Szymon Martys, 28 lat, Lublin

Łukasz Ługowski, 25 lat, Katowice

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Dobry kułak