Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 185 gości.

Lekarze wznawiają protest

refundacja.jpg

Lekarze wznowili od 1 lipca 2012 r. protest przeciwko umowom z NFZ uprawniającymi ich do wypisywania recept na leki refundowane. Ich lista jest, wbrew pozorom, ogromnie skomplikowana (np. lek na jelito jest refundowany w całości, częściowo bądź wcale w zależności od tego, na który odcinek jelita został przepisany!), co ogromnie utrudnia medykom pracę, a za najdrobniejsze nawet nieprawidłowości na recepcie na lek refundowany, nakłada się na nich kary w wysokości 200 zł. Ogólnopolskiemu Związkowi Zawodowemu Lekarzy nie udało się wynegocjować zmiany tych przepisów, stąd kolejny protest.
 
Strajk lekarzy bardzo ostro skrytykował na konferencji prasowej minister zdrowia z ramienia Platformy Obywatelskiej, Bartosz Arłukowicz, zdaniem którego strajkują przede wszystkim lekarze prowadzący gabinety prywatne: - Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją taką, kiedy związek zawodowy lekarzy nawołuje do tego, aby pacjenci stali się zakładnikami (...) działalności w gabinetach prywatnych. Z kolei nowa pani prezes NFZ, Agnieszka Pachciarz twierdzi, że ustępstwa dokonane w drodze negocjacji ze środowiskiem lekarskim są wystarczające, a najbardziej kontrowersyjne punkty we wzorze umów zawieranych między medykami a NFZ zostały zmienione.
 
Pytanie tylko, czy na lepsze...

Portret użytkownika Lord Dragon
 #

No właśnie tu nie chodzi o jakieś błędy merytoryczne przy wypisywaniu leku (bo za to normalnie odpowiadają) tylko o błędne oszacowanie odpłatności a lekarz nie ma czasu się zastanawiać czy coś jest na 30% czy na ryczałt.

 
Portret użytkownika tres
 #

Ta akcja nie jest żadnym "protestem pracowniczym" ale akcją obciążania zwykłych pacjentów - a zwłaszcza tych najbiedniejszych dodatkowymi kosztami.

W "proteście" współuczestniczy Polska Federacja Pracodawców Ochrony Zdrowia

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/protest-lekarzy-bledy-

Szefem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy uczestniczącego w tym proteście jest Krzysztof Bukiel, skrajny liberał i zwolennik prywatyzacji szpitali kandydował do Senatu z listy Platformy Janusza Korwina-Mikke do Senatu.

Jak pisze wikipedia, Bukiel jako główny cel swojej działalności deklaruje wprowadzenia w Polsce systemu opieki zdrowotnej opartego o zasady rynkowe i dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.

Nie wszystko co przypomina protest jest słuszne, przypomnijmy chociaż organizowane przez korwinowców fałszywe "dni gniewu" 21 marca

http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/53156,dzien-gniewu-21-marca-cala-pols...

 

Społeczność

che rebel