Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Hipermarket Real: Pracownicy muszą harować w upale

Hipermarket Real w Dąbrowie Górniczej.jpg

Na domowych termometrach kończy się skala a na dworze trudno wytrzymać nawet w cieniu. Jak przyjemnie chłodno muszą mieć pracownicy supermarketów - nie jeden mógłby pomyśleć. Nic bardziej mylnego. W sklepie jest tak gorąco, że pracownicy dąbrowskiego Reala z ledwością wytrzymują na nogach. O klimatyzacji nawet nie śmią marzyć, gdyż szczytem ich pragnień jest choćby szklanka wody.

Urządzenie do chłodzenia powietrza psuje się regularnie, co sprawia, że w miejscu, gdzie pracujemy temperatura osiąga 38 stopni. Specjalnie to zmierzyliśmy. Wody do picia niestety nie dostajemy. Była kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, ale co z tego, kiedy o tej wizycie się uprzedza. Na tę wizytę wszystko było naprawione - skarży się pracownik sieci.

Burżuje z Reala nic sobie jednak z tego nie robią i jak zwykle w takiej sytuacji uważają, że problem nie istnieje. Jak informuje zarząd sklepu, podczas kontroli PIP w ostatnią środę, temperatura na sklepie wynosiła 25 stopni.
A rzeczniczka prasowa sieci Real Agnieszka Łukiewicz-Stachera zapewnia, że: Na zapleczu sklepu pracownicy mogą korzystać z dystrybutora, a jeśli istnieje konieczność zabrania wody do miejsca pracy, to otrzymują wodę butelkową.

Jak jednak donoszą pracownicy, wodę w butelkach owszem mają, ale nie pochodzi ona od pracodawcy, lecz sami musieli sobie o nią zadbać.

Społeczność

rot front