Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

PO z rosnącym poparciem, na przedzie drugi PiS, PSL poza Sejmem - sondaż SMG/KRC

sejm.jpg

Według nowego sondażu poparcia wyborczego zrealizowanego przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie TVN 24, wybory gdyby zorganizowane były teraz miała wygrać by Platforma Obywatelska popierana przez 36 % respondentów. Rządząca partia zanotowała wzrost poparcia o 4 punkty procentowe w stosunku do ostatniego sondażu. Wpłynęła na to pewnie "awantura" w Ministerstwie Rolnictwa, z którą premier Donald Tusk rozprawił się prawie tak gładko jak z dopalaczami.
 
Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z 24% poparcia (spadek o 2 %). Zyskują za to kolejne partie "opozycyjne" Sojusz Lewicy Demokratycznej 12 % (wzrost o 2 %) i Ruch Palikota 10 % (wzrost o o 4 %).
 
Poza progiem wyborczym znajduje się Polskie Stronnictwo Ludowe, które poparło 4 % respondentów.
 
Następne miejsce zajmuje Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke z 3 % poparcia, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry również z 3 %, po 1 % respondentów opowiedziało się za ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala i Polską Partią Pracy.
 
2 % respondentów nie chciało udzielić odpowiedzi na pytanie, 4% nie miało zdania. Udział w wyborach zadeklarowało 46 % badanych.
 
 
Sondaż przeprowadzono 23 lipca na reprezentatywnej grupie 1005 dorosłych Polaków.

Portret użytkownika diez
 #

KNP 3%...

 
Portret użytkownika fancom
 #

Spokojnie, to tylko sondaż. KaNaPa nie takie poparcie respondentów otrzymywała...

 
Portret użytkownika tres
 #

W tym zestawieniu cieszy że 1 % poparcia dla PPP został zauważony. Tymczasem takie niegdyś parlamentarne tuzy jak SdPl, UP, demokraci.pl, Samoobrona, LPR, PPS i wiele innych zatonęły bez wieści i nawet o nich nie słychać w sondażach. Dogonienie lansowanej niedawno przez media PJN przez PPP jest sukcesem dla PPP albo sromotną porażką dla PJN i znakiem tego że PJN upada bo nie dało swoim ludziom stołków w Sejmie, więc jako agencja pracy tymczasowej, pracodawca i chlebodawca się nie sprawdza.A to czego innego nadają się dla zwykłych ludzi burżuazyjne partie polityczne?

Pewnie że błąd statystyczny dla tego typu sondaży wynosi ok 3 pkt procentowych więc nie można twierdzić o jakimkolwiek wzroście notowań dla PPP ale zawsze kropla drąży skałę. Poprzednie wybory pokazały że ludzie nie głosują na partie na których nie znają, na te które widnieją w sondażach nawet jak program wyborczy im odpowiada.

 

Społeczność

UPA