Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 208 gości.

Etopia, Indie: Gwałtowne zamieszki na tle rasowym

110982642961p1.jpg

W indyjskim stanie Assam, doszło do starć pomiędzy muzułmanami a ludem Bodo. Muzułmanie przybyli do staniu Assam po 1971 roku z terenów obecnego Bangladeszu.
 
Od przybycia muzułmanów trwają napięcia między ludem Bodo który osiedlił się na terenach Assamu wcześniej. Konflikty toczą się głównie o ziemię orną i pastwiska. Pomimo iż od przybycia muzułmanów w Assam trwa konflikt, wydarzenia ostatnich dni które spowodowały śmierć 53 osób a ponad 400 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy to najbardziej brutalne wydarzenia w rejonie od 1991.
 
Starcia zakończyło wkroczenie na sporne tereny znacznych sił rządowych. Premier Indii Manmohan Singh (na zdjęciu), odwiedził dotknięte starciami tereny i obóz dla osób które musiały opuścić domy.
 
W Assam mieszka 1,2 miliona przedstawicieli ludu Bodo. Mieszkają oni też w Nepalu. 90% z nich wyznaje hinduizm 10 % chrześcijaństwo. Stanowią ok. 5 % mieszkańców stanu Assam.
 
Muzułmanie stanowią ok. 35 % ludności Assamu i są w większości ludnością napływową z terenów obecnego Bangaldeszu.
 
***************
 
Starcia na tle rasowym miały też miejsce w jednym z najbiedniejszych państw Świata, w Etiopii.
 
Jak donoszą informatorzy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, w mieście Moyale przy granicy z Kenią doszło do starć ludu Borana i ludu Garri.
 
Starcia miały miejscu w wyniku prowadzenia osadnictwa przez lud Borana na terenach które lud Garri uznawał za swoje. W wyniku starć zginęło 18 osób, a kilkanaście tysięcy osób opuściło kraj i przebywa w tymczasowych obozach dla uchodźców w Kenii.
 
Wg. przedstawicieli Czerwonego Krzyża napięcia podsyca susza która panuje od dłuższego czasu na tych terenach.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

1917 rev