Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Toruń: Usunięto tablicę poświęconą Julianowi Nowickiemu

26860.jpg

31 lipca w godzinach porannych robotnicy Urzędu Miasta usunęli tablicę poświęconą Julianowi Nowickiemu, działaczowi klasowych związków zawodowych i Komunistycznej Partii Polski. W trakcie demonstracji bezrobotnych został on zastrzelony przez policję w 1936 roku.
 
Tablica na której widnieje napis: "Julian Nowicki padły w walce o sprawę klasy robotniczej w Toruniu" przeniesiono na cmentarz.
 
Za usunięciem tablicy głosowali radni PO, PiS i proprezydenckiego klubu "Czas Gospodarzy". Przeciwko byli radni SLD i dwóch radnych "Czasu Gospodarzy".
 
Pod pomnikiem upamiętniającym Juliana Nowickiego kończyły się od kilkudziesięciu lat pochody 1-o majowe w Toruniu.

Portret użytkownika trece
 #

To i tak dobrze, że przeniesiono tę tablicę na cmentarz, a nie wyrzucono. Trzeba pamiętać, że "panująca ideologia jest ideologią klasy panującej", co dotyczy również wizji historii, jaka przekazywana jest kolejnym pokoleniom. Dziś ruch robotniczy jest na cenzurowanym, toteż nie dziwmy się, że jego bohaterów politycy chcą wyrugować z pamięci Polaków.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Żołnierze Armii Ludowej raczej nie walczyli o honory dla siebie.Co jest warte środowisko Radia Maryja i organizacje z nim związane można było zobaczyć na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Społeczność

dzierżyński