Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 85 gości.

Amber Gold: Firma upada, pieniądze znikają klienci bez niczego

html.media_.jpeg

Jak już wiadomo Amber Gold Sp.z.o.o Mariusza Plichty która nie wypłacila kilku tysiącom ludzi pieniędzy ulokowanych na prowadzonych przez parabank fikcyjnych lokat w złocie zostanie zlikwidowana.
 
Większość oddziałów jest nieczynna, gromadzą się pod nimi zaniepokojeni klienci. Z szefem spółki znanym z tego że zatrudniał syna premiera Dolanda Tuska, dziennikarze nie mogą się skontaktować.
 
Wg. liberalnego dziennika "Gazeta Wyborcza" potwierdzenia przelewów 50 milionych złotych które miały iść na spłaty klientów zostały wg. opinii bankowców Alior Banku (z kont w tym banku robione miały być przelewu) zostały sfałszowane.
 
Alior Bank rozważa zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Jedno z kont podanych na potwierdzeniu z którego miała przyjść część kwoty nie istnieje.
 
Dotychczas w prokuraturze toczy się 50 postępowań wszczętych na wniosek klientów Amber Gold. Oddzielne postępowania planują banki oraz Komisja Nadzoru Finansowego.
 
Poszkodowani są też pracownicy; od maja niewypłacano im pieniędzy za pracę w nadgodzinach, nieopłacano ubezpieczenia ZUS
 

Społeczność

Ochotnik