Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 81 gości.

Ateny: Merkel jedzie poprzeć plany premiera Samarasa

_63372915_9qq3bbue.jpg

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa towarzyszą wizycie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, w Atenach. Na ulice miasta wyszły dodatkowe oddziały 7 tysięcy policjantów a w wielu miejscach publicznych zakazano zgromadzeń.
 
Merkel ma poprzeć grecki establisment do w przyjęciu kolejnych cięć budżetowych w zamian za które Europejski Bank Centralny ma dalej wykupywać obligacje zadłużonej Grecji. Plany oszczędnościowe w Grecji są już tak daleko posunięte że rząd sprzedaje deweloperom całe wyspy greckie i jednocześnie sprzedaje ogromne działki na większych wyspach.
 
W związku z wizytą Angeli Merkel która dla większości Greków jest najbardziej odpowiedzialna za sytuację w ich kraju są planowane masowe protesty. Do wystąpień wezwały wszystkie lewicowe gazety oraz liderzy partii Syriza i Komunistycznej Partii Grecji. Wizyta Angeli Merkel to największa "operacja służb bezpieczeństwa od 15 lat" w greckiej stolicy.
 
Jest to pierwsza publiczna wizyta kanclerz Niemiec w Grecji; podczas kilkugodzinnego pobytu spotka się m.in z premierem Grecji Antonisa Samarasa i prezydenta Antonisa Samarasa.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN