Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

USA: Terror ekonomiczny w dobie kryzysu. "Zależy Ci na tej pracy - głosuj na Romney'a"

usa.jpeg

W dobie kryzysu kapitalistycznego i kampanii prezydenckiej amerykańscy kapitaliści "przekonują" swoich pracowników do wyboru większego zła, tj. zagłosowania na kandydata Republikanów Mitta Romney'a, jeśli zależy im na pracy.

15 października USA obiegła wiadomość, że dyrektor generalny informatycznego giganta ASG Software Solutions, Arthur L. Allen wysłał do swoich pracowników e-maila o nagłówku "Czy wybory prezydenckie wpłyną bezpośrednio na twoją przyszłą pracę w ASG? Proszę, przeczytaj poniżej". W mailu Allen stwierdził: "Nie chcę słyszeć żadnych narzekań w sprawie prawdopodobnych następstw" reelekcji Barracka Obamy.

Podobne praktyki miały miejsce w Koch Industries, gdzie 45 000 pracowników otrzymało paczki z materiałami sugerującymi, że głos na Obamę może nie być najlepszym pomysłem. Prezes Lacks Enterprises w Michigan ostrzegł 2300 pracowników, że wybór kandydata Demokratów oznacza redukcję pensji. Pracowników szantażował również miliarder David Siegel, założyciel Westgate Resorts.

Na czerwcowej konferencji Narodowej Federacji Niezależnych Przedsiębiorstw (National Federation of Independent Businesses) Mitt Romney powiedział: "Mam nadzieję, że jasno powiecie swoim pracownikom, co wg was leży w najlepszym interesie waszych firm i tym samym ich miejsc pracy i ich przyszłości, jeśli chodzi o nadchodzące wybory".

Społeczność

CAPITALIST