Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 115 gości.

Siedemdziesiąt tysięcy osób na środowej demonstracji w Atenach

Ateny

Demonstracja przeciwko kolejnym cięciom budżetowym uderzającym w ludzi uboższych i średniozamożnych, jaka odbyła się w minioną środę, 7 listopada, w Atenach ściągnęła aż 70 tys. osób – informuje serwis Wiadomości.gazeta.pl.
 
Protest urządzono pod gmachem parlamentu, gdzie deputowani partii tworzących koalicję rządową głosowali nad przyjęciem ustaw zakładających dalsze cięcia budżetowe – ich akceptacja jest warunkiem przelewu przez UE następnej transzy pomocy dla Grecji (w istocie dla banków). Na demonstracji pojawili się przedstawiciele opozycyjnej SYRIZY z transparentami: „Niszczycie kraj – odejdźcie!”.
 
Środa to już drugi dzień kolejnego strajku generalnego w Grecji. Począwszy od wtorku, nie kursują tramwaje ani metro, nie wypływają promy z Pireusu, większość banków i urzędów pocztowych pozostaje zamknięta, podobnie z muzeami, a lekarze przyjmują pacjentów tylko w nagłych wypadkach.
 
Planowane przez rząd cięcia, przeciwko którym wymierzony jest strajk i związane z nim protesty, zakładają m.in.: drastyczne cięcia rent i emerytur, całkowite zniesienie dodatkowych wypłat z okazji Bożego Narodzenia, dwudziestoprocentową redukcję pensji dyrektorów przedsiębiorstw państwowych, skrócenie okresu wypowiedzenia umów o pracę, zmniejszenie odpraw dla zwalnianych pracowników oraz wynagrodzeń sędziów i wojskowych, podwyższenie wieku emerytalnego z 65 do 67 lat.  
 
Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12814973,_Niszczycie_kraj___odejdzcie___70_tys__osob_na_protescie.html

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse