Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 116 gości.

Jankesi już tu są...

usa.jpeg

Aviation Detachment to pierwszy pododdział armii amerykańskiej stacjonujący na stałe w Polsce, a konkretnie w Łasku. Jak podaje TVN24, na co dzień amerykańskich żołnierzy będzie dziesięciu, ale co kwartał będzie ich tu przebywało 250, wraz ze sprzętem - samolotami F16 oraz Herkules.

To ma być dopiero początek „pogłębiania sojuszniczej współpracy polsko-amerykańskiej” - następnym etapem będzie uruchomienie w 2018 r. w Redzikowie amerykańskiej bazy rakietowej.

9 listopada br., podczas uroczystej inauguracji działalności amerykańskiego pododdziału w Łasku polski minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak oznajmił, że jest szczęśliwy, ponieważ uruchomienie amerykańskiej bazy stanowi „potwierdzenie naszego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi". Minister uznał ten dzień za jeden z najważniejszych dla naszego kraju po wstąpieniu do NATO i nazwał amerykańskich żołnierzy „oczekiwanymi gośćmi”.

Trudno zrozumieć dobry humor ministra Siemoniaka. Polskie jednostki wojskowe likwiduje się w ostatnich latach jedna po drugiej, a tymczasem sprowadza się na terytorium naszego kraju oddziały US Army. Obecność obcych wojsk zawsze ogranicza suwerenność kraju, w którym stacjonują: tak było, jest i będzie. Twierdzenia prawicowych polityków, że jest inaczej, włóżmy między bajki.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Niegdyś ktoś rzekł : YANKEE GO HOME ! Ja tymczasem sformułuję to dosadniej - YANKEE GET OFF OF POLAND!

 
Portret użytkownika trece
 #

Tomasz Siemoniak jest ministrem obrony, a nie spraw zagranicznych - ten urząd piastuje Radosław Sikorski. Tak czy owak, ze sprowadzenia amerykańskich żołnierzy do Polski trudno się cieszyć. Jakoś też nie wierzę, że w razie wojny będą walczyć w naszej obronie - w Gruzji Jankesi też stacjonowali, ale rosyjskie wojska i tak tam wkroczyły. Amerykanie nie ruszyli się z bazy.

 
Portret użytkownika Olga
 #

Jak wojsko radzieckie było w Polsce to było źle i strasznie, a teraz sprowadzają sobie sami obce wojska?!

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

dzierżyński