Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

SLD i Ruch Palikota chcą łączyć siły w wacle ze skrajną prawicą

antynazizm_antyfaszyzm.jpg

SLD i Ruch Palikota w sobotę organizują wspólne spotkanie pod tytułem "Za Europą, przeciwko faszyzmowi". Tematami poruszanymi na spotkaniu będą: kryzys i wsparcie dla pogrążonej w kryzysie Europy oraz sprawa 11 listopada i aktywności ugrupowań skrajnie prawicowych.

Przy okazji rzecznik SLD Dariusz Joński przypomniał o tym, że SLD i RP zgodnie głosowali przeciwko ustawie o upamiętnieniu Narodowych Sił Zbrojnych.

Portret użytkownika tres
 #

Największą pożywką dla skrajnej prawicy i faszyzmu są liberalne, antyspołeczne rządy PO-PSL. Z samego marszu 11 listopada i utworzenia "Ruchu Narodowego" wynika na razie niewiele. Wynikałoby jeszcze mniej gdyby media na czele z GW i TVN nie promowały Marszu Niepodległości jako zagrożenia, a traktowałyby go jako niszową imprezę narodowców i zbywały go milczeniem, tak jak milczeniem zbywają pochody 1-majowe radykalnej lewicy.

http://www.1917.net.pl/?q=node/11778

 
Portret użytkownika trece
 #

Najlepszą pożywką dla skrajnej prawicy jet kapitalizm - w Polsce, jak słusznie zauważono - firmowany i utrzymywany przy życiu przez koalicję PO-PSL. System ten, jego kryzys i wypaczenia (bieda, bezrobocie, umowy śmieciowe, itd.), doprowadzają ludzi, w tym młodzież, do desperacji. Niestety, zdesperowanym człowiekiem lider polityczny, np. przywódca nacjonalistycznej bojówki, może nader łatwo manipulować. Toteż ofiary kapitalizmu są też potencjalnymi ofiarami skrajnej prawicy. Póki co, większość uczestników tego całego Marszu Niepodległości, chciała raczej wykrzyczeć swój sprzeciw przeciwko rządom Tuska, niż poparcie dla nacjonalizmu czy faszyzmu. Dopóki wszelako istnieje kapitalizm, istnieć też będzie skrajna prawica i inne patologie, co rodzi realne zagrożenia polityczne i społeczne.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001