Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Łukasz Ługowski: Dieta cud Tuska

Dieta cud

Polski premier powinien zostać nagrodzony przez Światową Organizację Zdrowia. Jesteśmyotyli, bo za dużo jemy!
Zatem trzeba prowadzić antypolitykę społeczną i ograniczać zarobki, by mniej jeść. Wprowadzićnisko oskładkowane umowy śmieciowe, by zmniejszyć wpływy do ZUS i tym samym zmniejszyć emerytury, a także wydłużyć wiek emerytalny.
 
W końcu otyli starsi ludzie popadają w różne przewlekłe choroby cywilizacyjne, takie jak na przykład cukrzyca. Brak otyłości rozwiąże problem. A temu służy praca. Najlepiej do śmierci.
 
Jedz mniej, albo wcale
 
Dieta cud Tuska jest niesamowicie efektywna. Już 2,5 miliona ludzi w Polsce głoduje, a jeszcze rok temu były ich o 300 tys. mniej. Jak widać 5 lat rządów tego geniusza przynosi przerażające efekty. W kraju, w którym problem głodu nie istniał, bądź był marginalny, teraz głoduje aż 2,5 miliona obywateli.
Za rządów Donalda T. szczuplejemy w zastraszającym tempie. Trzeba jeszcze dodać, żeten dziki wzrost ubóstwa dotyczy w ogromnej mierze dzieci.
 
Zeszłoroczny raport Głównego Urzędu Statystycznego mówi o tym, że w Polsce głoduje co trzecie dziecko! Afryka! Kraj szczupłych ludzi. Jak tak dalej pójdzie, zostaniemy najszczuplejszymspołeczeństwem w Europie, a może i na świecie. A wszystko dzięki neoliberalizmowi Platformy Obywatelskiej.
 
Nie choruj
 
Na spadek zachorowań z powodu otyłości rząd szykuje się już dzisiaj! Już teraz Polacy mająograniczony dostęp do 200 świadczeń medycznych. Ale sytuacja szybko się zmieni. Przecieżnie będziemy już grubi. Po co nam zatem publiczna, bezpłatna i łatwo dostępnasłużba zdrowia? Sprywatyzujemy ją, wprowadzimy opłaty, a kolejki same znikną! Przy okazjizlikwidujemy „niepotrzebne” szpitale. W końcu już i tak nie będziemy chorować! Do efektówdiety cud już dzisiaj rząd zaczął się przygotowywać.
 
Likwiduje się placówki służby zdrowia, zwalnia lekarzy i pielęgniarki. Po co nam tylu specjalistów, jak  nie będzie wystarczającej liczby pacjentów? Do służby zdrowia wprowadza się wyniszczającąkonkurencje. Zamiast współpracy i kooperacji lekarzy i podmiotów służby zdrowia mamydżunglę. Walkę na noże o pieniądze  z NFZ. Wzajemne eliminowanie się podmiotów świadczącychusługi medyczne, leczących ludzi, które powinny współpracować, a nie konkurowaći wzajemnie się eliminować.
Dalekowzroczna, genialna polityka. O takiej „zawsze” marzyliśmy. Chodź piechotą A co z drożejącą komunikacją miejską? Tutaj też mamy świetne rozwiązanie! Żeby przyśpieszyćproces odchudzania polskiego społeczeństwa będziemy chodzić pieszo! Jak ktośchce być chory i potem leczyć się niech za swoją „głupotę” słono płaci! Dlatego właśnie komunikacja miejska drożeje w prawie wszystkich miastach. Już teraz musimy wydawać na nią nieraz nawet połowę swojego zarobku.
 
W końcu dzieci i my sami musimy dojechać do pracy, czy szkoły. Jednak o społeczeństwotrzeba dbać, dlatego od małego będziemy chodzić pieszo. Dzieci będą się hartować na mrozie. Ajeśli będą chciały się ogrzać, nic prostszego! Pobawią się w ganianego, w „masz mandat” zkontrolerami w autobusach.
 
Uciekając przed kanarami będzie wyrabiać się w nich tężyzna i kondycja fizyczna. One zawszesą chętne do tej zabawy. Zresztą to będzie jedyna możliwość ogrzania się. W przyszłości odetnąnam ogrzewanie, bo będzie za drogo. Sprzedaje się zakłady ciepłownicze prywatnym inwestorom,którzy z miejsca podnoszą nam ceny za ogrzewanie.
 
Resztę załatwi pakiet klimatyczny. Jak widać nasza władza myśli niezwykle przyszłościowo.Przyszłościowo? No właśnie, a co z naszą przyszłością? Mieszkaniami? Pod chmurkąPolityka mieszkaniowa Tuska jest niezwykle oszczędna. Nie buduje się lub buduje sięzbyt mało mieszkań socjalnych i komunalnych, które przecież zajmują ogromną przestrzeń! Wramach ochrony przestrzeni, byśmy mieli więcej terenów niezabudowanych, budują tylko deweloperzy wyskakując z niewyobrażalnymi cenami. To jest genialność w swojej prostocie.Po co mamy budować tyle mieszkań? W końcu dzięki diecie cud spokojnie zmieści się ośmioosobowa rodzina w  30-metrowym mieszkanku.
 
Albo jak we Wrocławiu wybudują nam 11-metrowe apartamenty, byśmy wygodnie sięściskali. O relacje rodzinne trzeba dbać. Te apartamenty będą kosztować 100 tys. złotych – 9 tys. złotych za metr! Tanio! W końcu to apartament dla młodych. Młodych, którzy będąw nich zakładać rodziny, a ścisk ponoć sprzyja dzietności. Czego chcieć więcej? Dach na głowąjest? Jest.

Nie myj się
 
Plany Tuska są bardzo kompleksowe. Prócz fundowania nam doskonałej diety zadbają także o długość naszego życia. 1 lipca wchodzi w życie ustawa śmieciowa. Odpowiedzialnośćza podwyżki zrzuca na samorządy, które już teraz ogłaszają ceny za wywóz śmieci. W Katowicach ma to być 18 złotych od osoby w przypadku śmieci posegregowanychi 24 złote za te nieposegregowane. W Łodzi jeszcze lepiej. Ma być to 18 i 36 złotych. W blokach, w których za wywóz śmieci do tej pory płaciło się stosunkowo niewiele, bo zaledwie kilka złotych. Teraz cztery osoby zapłacą ponad 140! Uderzenie niczym młotem w łeb, dla tych którzy jeszczejakoś z trudem wiążą koniec z końcem. W dodatku będzie to powiązane ze zużyciem wody.Im więcej jej zużyjemy tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Wynikiem będzie spadek zużycia wody! Nie dość, że schudniemy jeszcze bardziej, to jeszcze przestaniemy się myć! Wkońcu częste mycie skraca życie, prawda? Chore przepisy nałożą obowiązek robienia przetargówgminom, nawet jeśli same posiadają własne zakłady komunalne.
Takiego premiera trzeba sowicie wynagrodzić. A jak się komuś nie podoba, to do kontenerów!Tam tanio i wygodnie. W Skoczowie zaledwie 14 złotych na miesiąc.
Na wycieczkę
 
Od lat coraz mniej ludzi wyjeżdża na wakacje. To także nie umknęło spostrzegawczemu oku Donalda T.! Jego kompleksowe podejście wykorzysta likwidację sądów, szkół, placówekPoczty Polskiej i innych urzędów, wiążąc je z likwidacją komunikacji publicznej w małychmiejscowościach. Teraz, by załatwić jakąś sprawę urzędową, będziemy chodzić pieszolub wybierać się bryczką do najbliższego miasta. Jak sto lat temu! I tak jak sto lat temu zajmieto nam trzy dni! Już nikt nie powie, że nie był choć jeden dzień poza swoją miejscowością.Tak właśnie rozwiązuje się wszelkie problemy polskiego społeczeństwa w zaledwie pięćlat. Aż strach pomyśleć, co czeka nas przez następne trzy lata. Może powróci analfabetyzm?Odetną nam prąd i będziemy siedzieć w małym mieszkanku przy świecach? Bez bieżącejwody. Ale za to w jakim luksusie!
 
Geniusz
 
Dieta cud Tuska – takiej polityki pozazdrościć mogą nam wszyscy. Takiego premiera na całym świecie. Bo któż inny tak dba o swoich obywateli jako on? Wskażecie takiego geniusza? Jakdla mnie, to należy mu się nagroda.  Tą nagrodą powinien być wylot z Sejmu. I to nie samolotem,którym sobie lata do Gdańska!
 
To powinien być wylot z hukiem przez drzwi! Drzwi powinny się za nim zatrzasnąć takmocno, by już tam nigdy nie wrócił. Sąd powinien wydać zakaz zbliżania się do budynkusejmowego pod groźbą najsurowszej kary więzienia. Tak znakomitemu politykowi po prostunależy się coś szczególnego.

Test ukazał się w nr 378 "Kuriera Związkowego" (5 grudnia 2012)

Portret użytkownika lewy
 #

Dieta cud

Nie wie biolog i profesor
Że jeść młodzi muszą białko
Zadziwiony że żreć nie chcą
Szczawiu razem z ulęgałką

Bo nie po to wszak kolega
Jego stawia nam orliki
By po trawie z piłką biegać
Lecz by szczaw tam zjadać dziki

Sam on w słusznie czas miniony
Zieleninę jadł za dziecka
Choć chciał brzuch mieć wypełniony
W jego głowie dziś jest sieczka

Hipokryta przeczy faktom
Z kumpli mu podobnych paczką
Oby szczaw tym arogantom
Tyłki sczyścił ostrą sraczką

autor: Krystian Drwęcki

 

Społeczność

Chcemy waszych minerałów