Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Hipokryta Buzek wzywa do walki o równość kobiet

Jerzy_Buzek_czlowiekiem_3834914.jpg

Jerzy Buzek były premier Polski w latach 1997-2001 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarnośc, obecnie przewodniczący europarlamentu "z okazji" Dnia Kobiet wezwał do podejmowania wysiłków na rzecz ukrócenia dyskryminacji kobiet. Podkreślił że 8 marca to nie tylko "okazja do wręczania kwiatów". Podkreślił też że razem z całym europarlamentem pochłonięty jest tworzeniem praw które wykluczały by dyskryminację kobiet.
 
W przeddzień Dnia Kobiet, polskie media podały wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń autorstwa firmy Sedlak & Sedlak, które pokazują iż w 2009 roku w Polsce kobiety na tych samych stanowiskach zarabiały średnio 30% mniej niż mężczyźni [1].
 
Wszystko wskazuje na to że mamy doczynienia z danymi dotyczącego tego samego kraju którym w latach 1997-2001 rządził ten sam Jerzy Buzek.
 
 
Jeszcze wcześniej bo już w 1951 Międzynarodowa Organizacja Pracy, uchwaliła Konwencję nr. 100 dotyczącą jednakowego wynagrodzenia kobiet i mężczyzn wykonujących pracę tej samej wartości [2]. Konwencja nakłada na strony (m.in również Polska) będą starały się egzekwowac wypłacanie takiej samej płacy kobietom i mężczyznom za wykonywaną pracę takiej samej wartości.
 
 
Przyjęta w 1951 konwencja która jako akt prawa międzynarodowego ma moc wyższą od prawa krajowego nie spowodowała zmiany sytuacji kobiet w pracy ani za rządu Cimoszewicza ani Buzka.
 
Czym więc są obecne deklaracje byłego Pana premiera, który nie zrobiwszy nic z problemem w kraju chce rozwiązywac problem w skali Europy?
 
 
[1] "Zarobki kobiet o 30% niższe niż mężczyzn" Egospodarka.pl
www.praca.egospodarka.pl/50587,Zarobki-kobiet-o-30-nizsze-od-plac-mezczyzn,1,55,1.html Dostęp: 09.03.10
[2] Dz.U. z 1955 r. Nr. 38, poz. 238

Społeczność

USRR