Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Spóźniają się z pensjami w Polskiej Akademii Nauk

rektorzy.jpg

W marcu pracownicy grupującego nauki humanistyczne Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk nie dostali wynagrodzenia -  donosi prawicowy "Nasz Dziennik". Jest to wynik nieprzelania na konta PAN dotacji od Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Pracownicy ministerstwa tłumaczą się wdrażaniem zmian algorytmu wypłaty dotacji dla poszczególnych jednostek PAN.
 
Ministerstwo tłumaczy też że PAN został poinformowany o zmianach dużo wcześniej w związku z czym powinien się na obecną sytuację przygotowac. Innego zdania są administrujący PANem pracownicy jak i związkowcy z PAN którzy twierdzą że problemy z wypłacaniem dotacji celowych istnieją od jakiegoś czasu podczas gdy wysokośc dotacji do akceptacji PAN otrzymał dopiero w lutym br.
 
Ogólna kwota dotacji jaką ze strony ministerstwa otrzymuje PAN wynosi 450 milionów złotych. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Grażyna Gęsicka i Ryszard Terlecki na łamach "Naszego Dziennika" poinformowali o istnieniu projektów nowelizacji ustawy o PAN i zapowiedzieli działalnośc na rzecz ich przyjęcia.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów