Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 32 gości.

17.12.2012 - Demonstracja związkowców w Katowicach

Demonstracja WZZ "Sierpień 80" w Katowicach 17.12.2012

Kilka tysięcy pracowników, związkowców i zwykłych mieszkańców Katowic wzięło udział w demonstracji zorganizowanej w poniedziałek 17 grudnia przed gmachem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Był to głośny i widoczny protest przeciwko polityce Donalda Tuska. Ostatnie wezwanie o podjęcie rozmów. Albo to - albo otwarty konflikt. Wybór należy do rządu.
 

Morze flag związkowych, pracownicy różnych branż – od motoryzacji, a zwłaszcza z Fiata, poprzez nauczycieli, hutników, kolejarzy, po górników. Huk petard, dźwięki syren i bębnów. Transparenty: „Nie podzielimy losu stoczni – motoryzacja”, „Kiedyś pytano: Pomożecie? Pomożemy. Teraz pytają: Pomrzecie? Pomrzemy” i "Rząd do roboty za 500 złotych".
 
- Panie ministrze pracy, z uwagi na pana młody wiek - nie chcę powiedzieć gówniarski - ale ludzie, do których się pana zwraca, niejednokrotnie mają więcej lat pracy, niż pan ma lat życia. I pan im mówi, że rozwiązaniem ich problemów będzie elastyczny czas pracy? I pan do tych ludzi mówi, że trzeba wydłużyć okres rozliczenia czasu pracy do roku? Tak, by kiedy pracodawcy jest to potrzebne, zapieprzać po 12, albo 16 godzin na dobę, a kiedy jest mu to niepotrzebne to kopa w dupę i za bramę? To może pójdźmy dalej panie ministrze pracy. Młody człowieku, opamiętaj się, bo wszystko, co chcesz powiedzieć ludziom, do których się zwracasz, świadczy o tym, że robotnika żywego to ty nigdy w życiu nie widziałeś. Bo gdybyś go widział, to byś takich farmazonów nie opowiadał - krzyczał w ostrych słowach Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ "Sierpień 80".

See video

 
Szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności", Dominik Kolorz zapowiedział: – Jeśli zima ma być Tuska, to już wiosna będzie nasza!
 

Mówiono o pogardzie, jaką okazuje rząd Donalda Tuska  w stosunku do pracowników i organizacji ich reprezentujących. Ale to ma się skończyć, jeśli rząd dalej będzie rozmawiał wyłącznie sam z sobą lub pracodawcami.
 
Ostrzeżenie to przekazano wojewodzie śląskiemu, Zygmuntowi Łukaszczykowi. Poproszono go również o przekazanie szefowi rządu rózgi, ziemniaczanych obierek i węgla.
 
 
Poniedziałkową demonstrację zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Tworzą go największe związki zawodowe działające w województwie: NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych, WZZ "Sierpień 80" i ZZ "Kontra".
 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN