Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 104 gości.

Irlandia: Za kryzys zapłacą potrzebujący - Zielona Wyspa tnie służbę zdrowia

Służba zdrowia

Wedle zapowiadanego przez irlandzki rząd programu cięć w państwowej służbie zdrowia aż blisko 40 tys. osób straci prawo do darmowych usług medycznych - donosi Irish Times. Planowana jest też redukcja zatrudnienia i okrojenie listy leków refundowanych.

Rządowy plan oszczędnościowy, który ma wejść w życie jeszcze w tym roku, przewiduje m.in. zmiany w zasadach kalkulowania dochodów, co sprawi, że karty medyczne utraci ok. 40 tys. osób. Ponadto pracę w publicznej służbie zdrowia straci 4 tys. osób, z listy leków refundowanych wykreślone zostaną kolejne pozycje i zostanie wprowadzona lista dla osób ubiegających się o miejsce w domu opieki. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na całodobową profesjonalną opiekę, ta ostatnia zmiana oznacza, że o miejsce w takiej placówce będzie odtąd trudniej.

Wbrew obietnicom liberalnych polityków jest coraz gorzej - i będzie jeszcze gorzej wskutek kryzysu - zjawiska w kapitalizmie powszechnego, za które płacą zazwyczaj nie ci, którzy są winni (finansjera), a ci którzy na tym najwięcej tracą.

Społeczność

Lenin001