Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 88 gości.

Warszawa: Lokatorzy interweniują na radzie miasta

zrzutekranu-429.png

W czwartek 18 marca, warszawscy lokatorzy zrzeszeni w Komitecie Obrony Lokatorów, Warszawskim Stowarzyszeniu Lokatorów i Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej odwiedzili obrady Rady Miasta Warszawy by przypomniec o swoich postulatach.
 
Gdy radni zignorowali wnioski zgłoszone przez lokatorów, grupa lokatorów przysłuchujących się obradom zaczęła zakłócac "pracę" radnych, Lokatorzy rozwinęli transparenty "Prawo do mieszkania prawem człowieka" oraz "W obronie praw lokatorów". Przewodniczący Rady wezwał straż miejską która próbowała odebrac lokatorom tubę nagłaśniającą w związku z czym doszło do drobnych przepychanek.
 
Protest trwał całą przerwę ogłoszoną w obradach i zakończył się gdy radni klubu Prawa i Sprawiedliwości obiecali zgłosic wniosek o zwołanie rady nadzwyczajnej. Radni klubu Lewicy obiecali że wezmą w niej udział by nie zabrakło kworum.
 
Sesja nadzwyczajna odbędzie się 1 bądź 2 kwietnia po Świętach Wielkanocnych. Zapraszamy wszystkich Warszawiaków skorzystania z obywatelskiego prawa jakim jest przysłuchiwanie się obradom rady miasta!
 
 
Relacja filmowa na TVN Warszawa:
 
 
www.tvnwarszawa.pl/-1,1648317,0,,krzyki_lokatorow_przerwaly_sesje_rady_miasta,wiadomosc.html
 
 
Relacja filmowa TVP Warszawa:
 
 
www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/180310-1800/1475120

Społeczność

1917 rev