Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 31 gości.

17,5 tysięcy miejsc pracy zagrożonych brakiem jednego rozporządzenia!

tusk_policzmy550.jpg

Brak wydania jednego rozporządzenia grozi likwidacją kilkunastu tysięcy miejsc pracy w sferze budżetowej- alarmuje w liście do premiera RP przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarnośc" Janusz Śniadek. Przewodniczący "Solidarności" domaga się wydania rozporządzenia do nowej "Ustawy o finansach publicznych" która weszła w życie 1 stycznia 2010.
 
Nowa ustawa m.in likwiduje gospodarstwa pomocnicze zarówno państwowych, jak i samorządowych jednostek budżetowych. Zadania te mają przejąć jednostki macierzyste, czyli jednostki, przy których utworzono gospodarstwa, lub nowe jednostki powołane przez samorządy do wykonywania tych samych zadań, dotychczas wykonywanych przez gospodarstwa. Pomimo iż ustawa weszła w życie kilka miesięcy temu, Rada Ministrów nie wydała rozporządzenia niezbędnego do tworzenia tych jednostek zgodnie z prawem. Problem dotyczy kilkunastu tysięcy pracowników, którzy mogą stracić pracę.
 
Praca dotychczasowych praowników gospodarstw państwowych, którzy mieli by odtąd pracowac w jednostkach macierzystych staje więc pod znakiem zapytania. Nie mówiąc już o ogólnym funkcjonowaniu państwa.

Społeczność

marks