Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 117 gości.

Protesty mieszkańców Pomorza przeciwko likwidacji linii kolejowych

Przez miejscowości Bińcze, Biskupnica i Domosław w województwie pomorskim w sobotę ani w niedzielę nie przejeżdża żaden autobus. Dodatkowo, Przewozy Regionalne chcą zawiesić kursy na znajdującej się w tej miejscowości linii kolejowej Człuchów-Chojnice. Oznaczałoby to że mieszkańcy tych miejscowości zostaną odcięci od świata. Wprowadzony 9 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów już pogorszył sytuacje, ponieważ poranny pociąg z Człuchowa do Chojnic nie jest skomunikowany z pociągiem do Gdańska.

Podczas gdy burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło unika wywiadów dla telewizji TVP Gdańsk zasłaniając się tym że... czeka na spotkanie z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem , mieszkańcy wzięli sprawy we własne ręce i zorganizowali Społeczny Komitet Obrony Linii Kolejowych.

Ma on organizować akcje protestacyjne. W ostatni wtorek odbyła się pikieta pod Pomorską Galą Żeglarską w Gdańsku. Na dni 29-31 stycznia planowane są blokady rond w Człuchowie i Chojnicach. Prezesem komitetu jest Ryszard Gołuchowski

Protest mieszkańców Pomorza został poparty przez Polską Partię Pracy

Na Dolnym Śląsku działa natomiast Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych

Portret użytkownika Bonpo
 #

....... Zatem kto zdrów - bowiem ( starsi , chorzy , niepełnosprawni - zgodnie z wytycznymi kapitalistycznej doktryny - ich odpowiednim miejscem jest cmentarz ) , niechaj zacznie solidnie pracować nad kondycją ; wyjmie z lamusa obuwie i odzież sportową , rower , rolki , hulajnogę tudzież wiekowy motorower lub motocykl stacjonujący " w stodole u dziadków " ewentualnie w akcie desperacji domaga się ponownego wskrzeszenia stowarzyszenia rikszarzy o ile nie wymiękną podczas odbywania wieluset kilometrowych kursów ;albowiem w neoliberalnym lupanarze stawia się nade wszystko na dobrze sytuowane , wysportowane , sprawne , wiecznie młode , doskonałe , idealne , dyspozycyjne i nieśmiertelne jednostki. A kolej ? toż to groteskowa fanaberia , obskurantyzm i relikt " zbrodniczego systemu " , który niczym Pałac Kultury i Nauki w stolicy ; należy jak najszybciej zamienić w gruzy i zgodnie z złotą myślą posła Niesiołowskiego iż , ( " najlepiej wydane pieniądze , to pieniądze wydane na Kościół rzymskokatolicki ) w jego miejscu postawić kolejne gigantyczne sakralne centrum handlowo usługowe bądź kolejną placówkę myśli JP II ewentualnie w myśl watykańskiej gigantomanii, wznieść największy na Świecie pomnik Zbawiciela .
Zapewne to bardziej potrzebne od " chleba " dla tysięcy niedożywionych i głodnych polskich dzieci oraz ubóstwa bezrobotnego i sfrustrowanego " gminu " ; obiekt rechotu niegdysiejszych licznych bohaterów , którzy " o take Polskie walczyly " , zajmujących obecnie hacjendy lub luksusowe apartamenty , uposażonych w dozgonną pokaźną " dietę " .

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

1917 rev