Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 44 gości.

Sierpień 80 w obronie rolników

20130111155715.jpg

Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" wystosowała apel do organizacji rolniczych i ruchu pracowniczego o solidarne wsparcie walki rolników z Zachodniopomorskiego a także z innych regionów.
 
Przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek oświadczył: Apeluję w imieniu związku zawodowego, zrzeszającego pracowników najemnych różnych sektorów, branż i zakładów pracy o jedność i wspólne działanie organizacji i środowisk robotniczych, pracowniczych z tymi rolniczymi. Tylko działając razem możemy odnieść zwycięstwo naszych wspólnych interesów.
 
Rolnicy z województwa Zachodniopomorskiego od kilku miesięcy organizują protesty w obronie swojej ziemi rolnej, którą wykupują zagraniczni inwestorzy jako lokatę kapitału.
 
Na przykładzie tego, co widać w Szczecinie śmiało można powiedzieć, że prawo w państwie Donalda Tuska nie działa. Tu większy zjada mniejszego i to barbarzyńska filozofia. Uda nam się temu przeciwstawić tylko i wyłącznie wtedy, gdy świat pracy i rolnicy staną ramie w ramię. Było tak w sierpniu 1980 roku. Jesteśmy organizacją, która odwołuje się do tamtych ideałów. Stąd dziś nasz wielki apel o solidarność pracowników i rolników, tłumaczy Ziętek, kładąc nacisk na konieczność aby w proteście społecznym wszystkie grupy zawodowe i społeczne szły obok siebie, gdyż, jak mówi jedynie działając wspólnie można powiedzieć rządowi dość.

Społeczność

rot front