Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Odbył się strajk ostrzegawczy na kolei. Rzecznik "Sierpnia 80": To minister Nowak zorganizował strajk w Kolejach Śląskich w grudniu!

Strajk PKP 25 stycznia 2013

W piątek 25 stycznia między godziną 7 a 9 rano odbył się strajk na PKP. Strajkowali pracownicy Przewozów Regionalnych, PKP Intercity oraz dyżurni ruchu z Polskich Linii Kolejowych. Minister do końca przekonywał kolejarzy aby wstrzymali się strajkiem. Celem strajku było utrzymanie istniejących ulg na przejazdy dla pracowników PKP i ich rodzin.

Jak skomentował sprawę Patryk Kosela, rzecznik prasowy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80"

Minister od fotoradarów, odpowiedzialny także za kolej czyli Sławomir Nowak zamiast pouczać kolejarzy i związkowców, wziąłby się lepiej do roboty i posprzątał ten burdel i syf, który od lat trapi polską kolej. Powolne i psujące się pociągi, stara infrastruktura kolejowa, kolejne cięcia połączeń oraz pluskwy gryzące pasażerów - sporo pracy przed nim - mówi rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80"

Stwierdził także, że

Sławomir Nowak mówi, że organizatorzy kolejowego strajku biorą pasażerów na zakładników w najzimniejszy dzień. Zapomniał jednak dodać, że wespół z byłym już marszałkiem województwa śląskiego zorganizowali strajk w spółce Koleje Śląskie w okresie świąteczno-noworocznym, którego skutki odczuwalne są do tej pory

Społeczność

dzierżyński