Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Warszawa: Plac Starynkiewicza przemianowano na Plac Balcerowicza

Starynkiewicz_Sokrates.jpg

Od 1 kwietnia znany Warszawiakom plac Starynkiewicza będzie nosił nazwę plac Balcerowicza. Uchwałę na temat zmiany podjęła rada miasta Warszawy w wyniku wspólnej interwencji Business Centre Club i Konfederacji Pracodawców Polskich "Lewiatan".
 
"Sokrat Starynkiewicz, to osoba która popierała państwowy interwencjonizm. To za jego rządów m.in zbudowano w Warszawawie skanalizowane szalety. Jak pokazuje przykład Chin i Wietnamu kanalizacja i wodociągi nie są potrzebne by był wzrost gospodarczy" powiedziała dla gazety "Dziennik Gazeta Prawna" szefowa "Lewiatana" Henryka Bochniarz.
 
Ponadto Starynkiewicz zorganizował stałą linię tramwajów konnych co m.in "zniszczyło wolną konkurencję wśród dorożkarzy" czytamy w uzasadnieniu projektu.
 
Pomysłodawcy twierdzą że Leszek Balcerowicz o wiele bardziej zasłużył się dla Polski, bo "zamiast budowac za państwowe pieniądze zamykał i burzył".
 
Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas dyskusji na zmianami zauważyli kolejną przywarę Starynkiewicza: "nie da się ukryc to Rosjanin, utrzymanie takiej nazwy to utrzymanie moskiewskiej dominacji z czasów PRL. Poza tym taka nazwa nie pasuje do ronda im. Dudajewa, który przez całe zycie z Rosją walczył".
 
Uchwałę przyjęto bez większych sprzeciwów. Przeciwko głosował jedynie radny SLD, który uzasadnił swój sprzeciw tym, że zamiast placu Balcerowicza chętniej widział by plac Ronalda Regana, który "o wiele silniej niż Balcerowicz walczył o wolnośc, pokój i demokrację na Świecie".
 
Przeciwko zmianie nazwy zaprotestowała warszawska organizacja Unii Polityki Realnej. W jej oświadczeniu czytamy m.in "Balcerowicz był umiarkowanym socjalistą, ponieważ nigdy nie odważył się zerwac z państwowym monopolem na własnośc dróg publicznych". Ponadto czytamy: "Balcerowicz to przeszłośc. Przyszłośc to Milton Friedman!".

Portret użytkownika Gregor
 #

Ta fikcja stanie się prawdą, i to tylko kwestia czasu...

 
Portret użytkownika Mandela93
 #

"zamiast budowac za państwowe pieniądze zamykał i burzył"
Właściwie do tego to się sprowadza :)
"Jak pokazuje przykład Chin i Wietnamu kanalizacja i wodociągi nie są potrzebne by był wzrost gospodarczy"

1 kwietnia ,ale szczerze mówiąc za parę lat jeśli te wszystkie dorobkiewiczowskie organizacje liberalne zdobędą więcej pogłosu możemy nie takie rewelacje słyszeć i to nie od święta :D

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Balcerowicz i Friedman to dwóch ideologów nędzy.Wielbiciele neoliberalizmu czyli socjalizmu dla bogatych.Jeden już na szczęście umarł jednak zostali idioci wierzący w te bzdury.

 

Społeczność

SIERP i MŁOT