Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Śląskie Powstanie Komunikacyjne 07.03.2013 - Polska Partia Pracy i WZZ "Sierpien 80" walczą przeciwko podwyżkom cen biletów - o bezpłatną komunikację miejską!

Śląskie Powstanie Komunikacyjne (7.03.2013)

7 marca odbyło się „Śląskie Powstanie Komunikacyjne” organizowane przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Od 4 marca do 6 prowadziliśmy akcje przygotowawcze, na których zapraszaliśmy pasażerów w tramwajach do wzięcia udziału w tej akcji, przeciwko podwyżkom cen biletów oraz za bezpłatną komunikacją miejską. Akcje przygotowawcze odbyły się w Gliwicach, Zabrzu i Sosnowcu.

Od 1 marca KZK GOP wprowadził podwyżki cen biletów. Średnio o 8%. Dzisiaj czteroosobowa rodzina może wydać nawet 450 złotych na to by zapewnić sobie legalny przejazd do pracy i dzieciom do szkół. Temu wzrostowi kosztów sprzeciwialiśmy się bojkotując podwyżki cen biletów. Wystartowaliśmy z Placu Miarki w Katowicach o godz. 13:45.

Zebrało się kilkadziesiąt osób, mieszkańców Katowic, różnych organizacji społecznych i partii politycznych. Ze względu na liczbę osób przejechaliśmy, nie kasując żadnych biletów, dwoma tramwajami – 16 i 19 – na Rondo Ziętka pod Spodkiem. W tramwajach zaklejaliśmy kasowniki i rozdawaliśmy Kuriery Związkowe. Wielu pasażerów poparło naszą demonstrację i dołączyło się do bojkotu. Z Ronda Ziętka przemaszerowaliśmy wzdłuż ulicy Korfantego. Po drodze rozdawaliśmy Kuriery Związkowe mijany przechodniom i pasażerom. Cały czas słychać było okrzyki „Kasuj władzę, nie bilety”. Na czele przemarszu nieśliśmy transparent „Dość podwyżek cen biletów”. Mijając znajdujące się na ul. Korfantego przystanki, przechodnie wraz z pasażerami dołączyli się do naszego protestu i poszli razem z nami pod Urząd Miasta Katowice.

See video

Przedstawiciel Prezydenta Miasta Piotra Uszoka wyszedł do nas by odebrać od nas, nasz apel o wycofanie się z obecnych podwyżek oraz z propozycją rozmów nad rozwiązaniem jakim jest bezpłatna komunikacja miejska.

Około godziny 14:40 demonstracja została zakończona i uczestnicy rozeszli się do domów.

Relacja pochodzi ze strony internetowej Polskiej Partii Pracy

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA