Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Leszek Miller - ikona imperializmu?

220px-L._Miller.jpg

Decyzja o udziale Polski w operacji w Iraku była słuszna - chodziło o przestrzeganie zobowiązań sojuszniczych, ale też o powstrzymanie bezwzględnego dyktatora - powiedział były premier, Leszek Miller, który w czasach swojego urzędowania podjął decyzję o udziale wojsk polskich w tej misji.

Powołuje się przede wszystkim na chęć powstrzymania dyktatora, który używa broni masowego rażenia przeciwko własnym obywatelom oraz na obowiązek wsparcia sojuszników.

Szkoda więc, że były premier nie uwzględnił faktu, że w wyniku antydyktatorskiej misji w Iraku ginęli nie tylko broniący kraju żołnierze, ale także niewilne osoby cywilne - w tym kobiety i dzieci.

Udział w ten misji był też aktem poparcia dla działań USA. Jak sam Miller mówi: Oceniam, że to była słuszna decyzja, dlatego że ówczesna Europa podzieliła się na tle interwencji w Iraku i my, jako Polska, musieliśmy być po jednej ze stron. Mieliśmy do wyboru - albo koalicję francusko-niemiecko-rosyjską, która była de facto koalicją antyamerykańską, albo koalicję brytyjsko-hiszpańsko-włoską, która była koalicją uwzględniającą ówczesne realia. I wybraliśmy właściwie.

Gdzież więc są amerykańskie oswobodzicielskie wojska oraz amerykańscy politycy, gdy w wyniku neoliberalnej polityki cierpią miliardy ludzi na całym świecie - w tym także w Polsce?

Portret użytkownika tres
 #

Powyższego newsa dedykujemy niejakiemu Wiktorowiczowi, który usilnie próbował nas przekonać do udzielenia poparcia SLD w dyskusji pod newsem o strajku generalnym...

http://www.1917.net.pl/node/17208

Co do samej wypowiedzi szefa SLD - to widać nie zrozumiał on wystarczająco własnych słów że o mężczyźnie świadczy nie to jak zaczyna ale jak kończy

 

Społeczność

front