Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Jordania: Wizyta Obamy. Demonstracja komunistów

Jordańska PK - demonstracja anty-USA

W piątek prezydent USA, Barack Obama, rozpoczął wizytę w Jordanii. Podczas spotkania z królem Abdullahem II amerykański prezydent obiecywał 200 mln USD pomocy dla Jordanii oraz zapewnił o poparciu dla reform wewnętrznych.

Obama odniósł się również do sytuacji w Syrii, stwierdzając, że Assad "stracił wszelką legitymizację, ponieważ jest gotów mordować własny naród".

Obamę przywitała demonstracja Jordańskiej Partii Komunistycznej (na zdjęciu). Jak stwierdził jej sekretarz generalny Munir Hamarneh partia protestowała "po pierwsze, przeciw ich [USA] polityce wobec Palestyny; po drugie, ich polityce w krajach arabskich. Uważamy, że USA zajmują stanowisko wrogie pokojowi, demokracji i pożądanej przyszłości ludzkości".

Podczas demonstracji wznoszono hasła "USA go away" i "Obama go away" oraz spalono amerykańską flagę.

Wcześniej Obama spędził 3 dni w Izraelu, gdzie zapewniał o "wiecznym sojuszu" łączącym oba państwa. Odwiedził również m.in. grób Theodora Herzla - twórcy syjonizmu.

Podczas przejazdu z Jerozolimy do Betlejem prezydencki konwój minął demonstrację działaczy palestyńskich z banerem "Gringo, wracaj do siebie".

Społeczność

USRR