Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

WZZ "Sierpień 80" za bezpłatną komunikacją miejską w Żorach

logo bezpłatna komunikacja.jpg

 
W czwartek, 11 kwietnia, zainaugurowaliśmy ogólnopolską akcję na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej. Tytuł tej akcji to „Nie – dla podwyżek cen biletów, Tak – dla bezpłatnej komunikacji miejskiej”. Rozpoczęliśmy ją w Żorach, które jeszcze w tym roku chcą wprowadzić bezpłatną komunikację miejską.
 
O godzinie 11:00, pod Urzędem Miasta Żor, rozdawaliśmy naszą ogólnopolską ulotkę oraz zaprezentowaliśmy oficjalne logo akcji.
 
 
Po naszych poprzednich akcjach na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej, które zakończyły się „Śląskim Powstaniem Komunikacyjnym” (7 marca), wiele miast w całej Polsce zaczyna do tego pomysłu podchodzić otwarcie. Już teraz nie mówi się, że to niemożliwe. Nie mówi się także, że to nie ma sensu. Po przykładach nie tylko na świecie, ale także w Polsce (Nysa, Kielce, podwarszawskie Ząbki) i doświadczeniach tych miast okazuje się, że taka polityka jest nie tylko sensowna, ale także bardzo efektywna. Dr inż. transportu miejskiego Łukasz Zaborowski dla portalu echodnia.eu stwierdził, że każda złotówka włożona w komunikację miejską zwraca się dwukrotnie i nie ma mowy w tym wypadku o dodatkowych kosztach, lecz o inwestycji w przyszłość.
 
W związku z tym wystartowaliśmy 11 kwietnia z ogólnopolską akcją na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej. W dniach 23, 24, 25 kwietnia pojawimy się w Bydgoszczy, Gdańsku oraz Koszalinie. Będą to pierwsze miasta, zaraz po Żorach, w których będziemy przekonywać do sensu tego pomysłu. W tych miastach będziemy przekonywać do tego pomysłu wraz z lokalnymi radnymi i stowarzyszeniami.

Patryk Kosela
 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik