Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

14.05.2013 - Protest pracowników komunikacji miejskiej w Warszawie przeciwko zamachowi na ich prawa + FOTORELACJA

Pikieta pracowników komunikacji miejskiej w Warszawie 14 maja 2013

We wtorek 14 maja między godziną 15 a 17 pod budynkiem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy placu Bankowym około 1500 osób protestowało przeciwko planowanemu przez ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz odebraniu obowiązującego przez 81 lat prawa do bezpłatnych przejazdów dla pracowników komunikacji miejskiej i ich rodzin.
 
 
Wśród protestujących byli przede wszystkim związkowcy pięciu spółek komunikacji miejskiej - Zarządu Transportu Miejskiego, Tramwajów Warszawskich, Miejskich Zakładów Autobusowych i Metra Warszawskiego.
 
 
"HGW na Madagaskar", "Tusk na Kołymę" - głosiły niesione wśrod demonstrantów tabliczki
Wśród zaproszonych gości byli mazowieccy szefowie największych central związkowych - Tadeusz Szmidt z OPZZ i Andrzej Kropiwnicki z "Solidarności, którzy udzielili protestującym pracownikom poparcia
Jednym z przemawiających był Piotr Guział, burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów, dawniej związany z partią Socjaldemokracja Polska, obecnie prezes stowarzyszenia "Nasz Ursynów". Piotr Guział, który tak jak coraz większa ilość samorządowców samorządowców popiera lansowany przez WZZ "Sierpień 80" bezpłatną komunikację miejską

 
 
Jak stwierdził Kropiwnicki
"jesteśmy razem w walce o wasze uprawnienia Hanka tego nie rozumie - ona rozumie tylko jedno - uderzyć w najsłabszych. Przed chwilą wyrzuciła stołówki ze szkół. Dzisiaj robi taką organizację w szkołach i przedszkolach że dzieci mają zmniejszoną opiekę. Apeluję do wszystkich związków - musimy się zjednoczyć bo to my płacimy podatki. Nie może tak żebyśmy płacili więcej jak zabiorą Wasze kilkudziesięcioletnie uprawnienia. Na to zgody "Solidarności" nie ma. A za solidarność tutaj serdecznie dziękuję"
Organizatorzy złożyli petycję. Jak zapowiedział lider Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego, Leszek Grzechnik , jeżeli do 16 maja nie zostanie osiągnięte porozumienie, to w spółkach komunikacji miejskiej zostanie zorganizowane referendum strajkowe.
 
W skład Komitetu wchodzi 19 związków zawodowych działających w warszawskiej komunikacji miejskiej.
 
W demonstracji uczestniczyli także działacze Polskiej Partii Pracy - "Sierpień 80",Pracowniczej Demokracji i Alternatywy Socjalistycznej.
 

Społeczność

Chcemy waszych minerałów