Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

Grecja: Demonstracje solidarności z protestami w Turcji

KKE solidarna z protestami w Turcji 3 czerwca 2013

 
Organizacja partyjne Komunistycznej Partii Grecji i Komunistycznej Młodzieży Grecji zorganizowały wieczorem 3 czerwca demonstrację potępiającą represje burżuazyjnego państwa tureckiego przeciwko ludowym protestom, aby wyrazić swoją solidarność z walczącymi Turkami i tureckimi komunistami. 
Jeden z członków kierownictwa partii, poseł greckiego parlamentu Christos Katsotis, stwierdził w swoim przemówieniu na demonstracji
Demonstracje w Turcji miały swój początek w poważnych sprzecznościach klasowych w tureckim społeczeństwie. Tureccy robotnicy zmagają się z ciężką rzeczywistością pracy za nic, pensji w wysokości 150 euro, biedy i nędzy. 
  

Na demonstracji został odczytany wiersz tureckiego komunistycznego poety Nazima Hikmeta, z okazji przypadającej 50. rocznicy jego śmierci. 
Transparenty niesione przez demonstrantów głosiły m.in. hasło:
 
"Solidarni z walką tureckiego ludu, Solidarni z Komunistyczną Partią Turcji"
Protesty w Turcji zaczęły się 28 maja w obronie parku, ale prawdziwą ich przyczyną jest niezadowolenie społeczne z autorytarnych rządów premiera Recepa Erdogana. W poniedziałek 3 czerwca doszło do śmierci 20-letniego działacza lewicowego Mehmeta Ayvalitasa. W czasie demonstracji doszło do licznych walk z policją, społeczeństwo domaga się ustąpienia premiera.

Społeczność

future2