Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 40 gości.

Związkowcy: 11 września strajk generalny! Powstał Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowo-Protestacyjny

Strajk generalny

Jak zapowiedział przewodniczący Ogolnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Jan Guz 11 września rozpocznie się strajk generalny. Guz stwierdził, że do takich działań zmusił związkowców brak możliwości skutecznej walki o prawa pracownicze w ramach Komisji Trójstronnej.
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" dodał natomiast, że nie pozwoli się zastraszyć rządowi Tuska, odnosząc się tym samym do nowego rządowego projektu ustawy o związkach zawodowych, polegającego między innymi na likwidacji etatów związkowych w zakladach pracy
Duda, jak stwierdził ironicznie,  jest wdzięczny Tuskowi za zjednoczenie związków zawodowych 
26 czerwca związki zawodowe - "Solidarność", Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Ferderacja Związków Zawodowych "S", OPZZ i FZZ zerwały posiedzenie Komisji Trójstronnej. Związkowcy żądają wycofania się z ostatniej nowelizacji Kodeksu Pracy likwidującej 8-godzinny dzień pracy i przedłużającej okres rozliczeniowy do roku.
W dniu 11 lipca związkowcy protestowali pod Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, domagając się rozmowy z szefem Komisji Europejskiej, José Manuelem Barroso.
Tego samego dnia, na konferencji w siedzibie OPZZ w której uczestniczyli przedstawiciele OPZZ, "S" i OPZZ ogłoszono powstanie Krajowego Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowo-Protestacyjnego mającego koordynować akcje i protesty związkowe.

Portret użytkownika tres
 #

Wezwanie przewodniczącego WZZ "Sierpień 80", Bogusława Ziętka, do strajku generalnego
http://www.1917.net.pl/node/17752

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot