Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

D.Tusk i L.Miller razem w obronie HGW. Odpowiedź - pikieta: Demokracja, matole!

Miller i Tusk razem w obronie HGW

Sporo emocji wywołuje poparcie Hanny Gronkiewicz-Waltz i bojkot referendum przeciwko niej wyrażone przez premiera, prezydenta oraz szefa SLD. "Demokracja, matole!" - pikietę pod takim hasłem przygotowują młodzi działacze WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy. Odbędzie się ona w środę przed biurem poselskim Donalda Tuska w Warszawie.
 

Dla "Sierpnia 80" i PPP kuriozalne jest to, że szef rządu - i zarazem partii, która w swojej nazwie ma "Obywatelska" - kształtuje antyobywatelskie i antydemokratyczne wzorce i postawy, szczególnie u ludzi młodych. Nawiązują tym samym do apelu o bojkot referendum wyrażonego przez Donalda Tuska. Krytykują także PR-owskie gadżety produkowane przez PO, zawierające hasło: "Wybieram za rok. Nie idę na referendum".

 
 
- To skandaliczna sytuacja, kiedy polityczni starcy z PO przy wsparciu tych z SLD stają w obronie swoich stołków, wykluczając społeczeństwo z decydowania - oburza się Kosela. - Traktują ludzi jak stado baranów bez własnego zdania, głosu, rozumu czy woli. Dla tych zużytych elit politycznych liczy się tylko to, by ludzie raz na cztery lata poszli zagłosować, a potem dali im święty spokój - dodaje.
 
 
Stąd właśnie planowana na przyszły tydzień [tekst opracowany przed 29 września - przyp.red. WR]pikieta młodych aktywistów przed biurem poselskim Donalda Tuska pod wymownym tytułem "Demokracja, matole!". Odbędzie się ona w środę 2 października przy ul. Marszałkowskiej 87 o godz. 13.00. Jeden z transparentów ma nosić przesłanie od polskiej emigracji zarobkowej: "Wrócimy, jak ty wyjedziesz".
 
 
Związkowcy WZZ "Sierpień 80" okupowali już to biuro posła Tuska dwukrotnie. Pierwszy, przez trzy dni w listopadzie 2008 r. Drugi raz został powtórzony w maju rok później. Po pierwszym zajęciu biura Tuska, ówczesny wicepremier Grzegorz Schetyna zapowiadał przeniesienie warszawskiego biura poselskiego Tuska, Do tego jednak nie doszło. W środę związkowcy znów się pod nim pojawią!
 
 
Ale winią nie tylko premiera czy prezydenta Bronisława Komorowskiego za - jak mówią - "deptanie demokracji". Od związkowców zbiera się również liderowi SLD Leszkowi Millerowi, który zapowiedział, iż jego partia nie poprze inicjatywy referendalnej mającej na celu odwołanie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 
 
- Widać, Leszek Milller obniżył swe warunki względem koalicji z PO. Zamiast być wicepremierem u Tuska, zgodzi się być wiceprezydenturą u Gronkiewicz-Waltz. Szef Sojuszu tanio się wyprzedaje - uważa rzecznik "Sierpnia 80". - Miller to polityk chwiejny. Raz jest zwolennikiem podatku liniowego, a innego razu chce dbać o najbiedniejszych. No i nie zapominajmy, że popiera torturowanie ludzi na terenie Polski przez CIA - podkreśla.
Przedstawiciele WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy mówią, że są szczególnie zbulwersowani faktem, że w tym samym czasie, kiedy Platforma Obywatelska wzywa do obrony swojej wiceszefowej, to organizuje referenda i do udziału w nich w innych miastach, gdzie rządzi konkurencja polityczna tej partii.
- Tak było w maju w Rudzie Śląskiej, gdzie wpływowa na Śląsku posłanka PO Danuta Pietraszewska robiła wszystko, by odwołać niezależną panią prezydent. I tak jest teraz w Czeladzi, gdzie radni PO doprowadzili do referendum. To odbędzie się 24 listopada - przypomina Patryk Kosela.

PATRYK KOSELA
 
Rzecznik prasowy
 
Komisji Krajowej
 
WZZ "Sierpień 80"

http://wzz.org.pl/posty/d.tusk-i-l.miller-razem-w-obronie-hgw.-odpowiedz---pikieta:-demokracja,-matole-

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów