Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 78 gości.

Francja: Rośnie brunatne zagrożenie. Front Narodowy prowadzi w sondażach!

Marine Le Pen

W najnowszym sondażu dla Le Nouvel Observateur partia klanu Le Pen, zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 24 %. Drugie miejsce zajmuje UMP z wynikiem 22, a trzecie rządząca pseudo lewicowa PS -19. http://tempsreel.nouvelobs.com/politique/20131009.OBS0267/sondage-exclusif-le-fn-a-24-aux-europeennes-en-tete-pour-la-premiere-fois.html . Poparcia FN udzielił znany w latach 60 tych i 70 tych aktor Alain Delon http://tempsreel.nouvelobs.com/politique/20131009.OBS0312/delon-le-fn-prend-une-place-tres-importante-et-ca-je-l-approuve.html . Aktor sympatyzował z FN od dłuższego czasu, ale dopiero wyjście FN na prowadzenie w sondażach go ośmieliło.
 
Takich oportunistów jak on jest zapewne więcej, a to oznacza, że najprawdopodobniej hegemonia FN będzię się utrwalać i ciągle powtarzane hasło "my jeszcze nigdy nie rządziliśmy" skutecznie rozbraja PS i UMP, które od dziesięcioleci wymieniają się władzą. Niektóre pomysły FN, jak chociażby wyjście Francji ze strefy euro, czy renegocjowanie warunków członkostwa w UE, mogą doprowadzić, w przypadku przejęcia władzy w przyszłości przez FN do kryzysu, albo i rozpadu Unii Europejskiej.
 
 
Autor newsa:  Michał Nowicki

Portret użytkownika cinco
 #

Faszyści to najgorsze ścierwo polityczne. Pod ładnymi hasłami "patriotycznymi", "narodowymi" zaprzedają ów naród kapitalistom (m.in. likwidując związki zawodowe i delegalizujac inne partie poza własną w ramach idei "niepodzielonego konfliktami narodu") i wszelki opór tegoż narodu tłumią pałkami, karabinami i obozami koncentracyjnymi.

Nie wspominajac juz o milionach bezsensownych śmierci w wojnach wywołanych w ramach realizowania faszystowskich doktryn. Od tak np II WŚ, która rozpoczęła się od agresji Niemiec na Polskę (co każdy wie) - co było powodem? Załamanie gospodarcze - tylko tak można było ochronić własność kapitalistów przez socjalizmem.

W istocie "narodowcy" to kryptoliberałowie i zdrajcy - bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy 80% ludzi pod karabinem podporządkowane jest wąskiej grupie posiadaczy? Albo gdy naród posyła się na śmierć w wojnie, byle tylko ochronić własność prywatną?

 
Portret użytkownika Stilgar27
 #

Ja nie widzę nic ładnego w hasłach "patriotycznych" i "narodowych". Podziały narodowe to zło. Należy dążyć do ich zniesienia, do zjednoczenia całej ludzkości.

 

Społeczność

Lenin 666