Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 51 gości.

Wenezuela: Władze uderzają w spekulantów

Maduro.jpg

W ramach walki ze spekulacją wenezuelskie wojsko zajęło w sobotę sklepy AGD należące do sieci Daka. Kierowników sieci aresztowano. Sieć oskarżono o tworzenie sztucznego niedoboru towarów i zawyżanie cen (nawet o 1000% wobec kosztów produkcji).
 
Po zajęciu sklepów wojsko przystąpiło do sprzedawania klientom produktów po urzędowych cenach. Nie obyło się bez incedentu - w mieście Valencia doszło do szabru. W wieczornym przemówieniu telewizyjnym prezydent Nicolas Maduro (na zdjęciu) potępił ten izolowany wypadek i jednocześnie zwrócił się do spekulantów: "Wenezuelę rozkradliście wy, burżuazyjne pasożyty".
 
Prezydent dodał, że sobotnie wydarzenia to "wierzchołek góry lodowej" i że "w najbliższych dniach przeczeszemy cały kraj. To okradanie ludu musi się skończyć. Jeszcze nie widzieliście wszystkiego".
 
Działania władz spotkały się ze zrozumieniem klientów. 37-letni mieszkaniec Caracas, Carlos Rangel, powiedział dziennikarzom agencji Reuters: "Nie jestem pewien, czy to najlepszy sposób, ale coś należało zrobić. Uważam, że to dobrze, że zmuszają do sprzedaży po uczciwych cenach.

Portret użytkownika cuatro
 #

Teraz można zadać pytanie istotne (choć retorzyczne): czy lepiej straszyć burżujów żołnierzami, czy po prostu ich wywłaszczyć?

 

Społeczność

rot front