Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 165 gości.

Kapitaliści zastraszają europejskich robotników - odpowiedź? Internacjonalizm!

TRW

Jak poinformowała regionalna strona portalu gazeta.pl, dziś w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej przed fabrykami TRW odbyły się protesty związkowców przeciwko groźbom przeniesienia produkcji do innych krajów, gdzie - zgodnie z zasadami imperializmu gospodarczego - będzie ona tańsza. Zorganizowali je jednak nie tylko przedstawiciele WZZ "sierpień 80", ale także przedstawiciele francuskiego ruchu związkowego.

We Francji robotnikom - jako odpowiedź na ich postulaty - grożono zamknięciem zakładów pracy i przeniesieniem ich do Polski. W Polsce zaś grozi się w adekwatnej sytuacji przeniesieniem produkcji do Rumunii.

Przykład TRW dowodzi, że Unii Europejskiej potrzebna jest wspólna polityka zatrudnienia. We Francji straszy się pracowników TRW, że jak będą podskakiwać, to produkcja będzie przeniesiona do Polski. W Polsce straszy się tak Rumunią - powiedział Krzysztof Łabądź, przedstawiciel WZZ "Sierpień 80" - Potrzeba wspólnego Europejskiego Kodeksu Pracy, jednej płacy minimalnej, takich samych standardów zatrudnienia. We francuskim TRW zarabia się 4-4,5 tys. euro. A w polskim? Szkoda gadać. W rumuńskim pewnie jeszcze mniej.

Portret użytkownika cinco
 #

Zdjęcia z protestu dostępne pod adresem:

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/51,88025,15048931.html?i=0

Ze strony WZZ - o dziwo - nic, a przynajmniej jeszcze nic, na ten temat nie wyszło.

 
Portret użytkownika TowarzyszLew
 #

Tak jest, razem całą siłą!

 
Portret użytkownika józef stalin666
 #

KONIEC z kapitalistycznym terrorem!!! Musimy się zjednoczyć! Armia czerwona wyzwoli nas z niewoli burżuazyjnych reakcyjnych rządów. Rządam odezwy od komunistów z całego świata skończmy wreszcie  z terroryzowaniem klasy robotniczej i faszystowskimi agitacjami. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. AMENT

 

Społeczność

marks