Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 109 gości.

Rząd ułatwia działanie SSE

strefy_ekonomiczne.jpg

Rząd łagodzi kryteria dla burżujów chcących działać w specjalnych strefach ekonomicznych. W celu zachęcenia ich do lokowania nowych inwestycji w najbliższym czasie, część ułatwień będzie obowiązywać jedynie do końca 2016 r.

Jak poinformowało w środowym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu na zmianach mają skorzystać przedsiębiorcy, którzy będą inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych do końca 2016 r.

Ułatwione będzie włączanie gruntów prywatnych w obszar SSE z przeznaczeniem pod konkretne inwestycje. Obniżone zostaną m.in. min. wymagania dot. kryterium stopy bezrobocia, kosztów inwestycji oraz poziomów zatrudnienia przy obejmowaniu gruntów obszarem strefy.

Od początku 2017 r. obniżony zostanie maksymalny poziom pomocy, na którą mogą liczyć kapitaliści działający w SSE. Poziom obniżenia będzie zależał od sytuacji makroekonomicznej oraz napływu inwestycji w II połowie 2016 r..

W tym roku wydłużono okresu funkcjonowania 14 SSE do końca 2026 r., podczas gdy poprzednio miał się on zakończyć w 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front