Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 24 gości.

Lisbona: 15. Międzynarodowe Spotkanie Partii Komunistycznych i Robotniczych

Międzynarodowe spotkanie partii komunistycznych i robotniczych

Jak podaje "Rizospastis", gazeta Komunistycznej Partii Grecji (KKE) w dniach 8-10 listopada w stolicy Portugalii, Lisbonie, odbyło się 15. Międzynarodowe Spotkanie Partii Komunistycznych i Robotniczych. 
 
Rolę gospodarza pełniła Komunistyczna Partia Portugalii (PCP). W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt partii komunistycznych i robotniczych z całego świata m.in. europejskie partie z tradycjami jak Komunistyczna Partia Grecji i Komunistyczna Partia Portugalii, Partia Włoskich Komunistów, Rifondazione Comunista,  Komunistyczna Partia Kuby, Partia Pracy Korei,  Komunistyczna Partia Chin. Wśród tematów spotkania był m.in. sprzeciw wobec ewentualnej militarnej interwencji wojsk NATO w Syrii.
 
Rezolucje ze spotkania znajdują się pod linkiem:
http://www.solidnet.org/15-imcwp-resolutions
Pełna lista uczestników:
http://www.solidnet.org/15-imcwp/15-imcwp-list-of-participants

 

Portret użytkownika tres
 #

Trzeba przyznać, że dobór uczestników tych spotkań jest dość wątpliwy, skoro obok partii robotniczych takich jak KKE i Komunistyczna Partia Portugalii są wśród nich zarządzające kapitalistycznymi państwami kompartie Chin i Wietnamu, a także koncesjowowana przez reżim Assada Syryjska Partia Komunistyczna.

 

Społeczność

Lenin 666