Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Belgia: Protest związkowców z kilku krajów przeciwko komercjalizacji służby zdrowia.

eskulap.gif

Piątkowy protest przeciwko komercjalizacji służby zdrowia został zorganizowany przez Europejską Sieć Walki z Prywatyzacją i Komercjalizacją Ochrony Zdrowia i Ochrony Socjalnej.
 
W Polsce sieć współtworzą Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP).
 
Przedstawiciele związków zawodowych spotkali się w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz ambasad, w których złożyli swój manifest w celu jego dalszego przekazania krajowym ministrom zdrowia.
 
Jak mówi przewodnicząca dolnośląskiej OZZPiP,  Lilianna Piotrowska: Pacjent stał się towarem, usługa stała się towarem i ta konkurencja (...) spowodowała coraz większe zainteresowanie pieniądzem, a coraz mniejsze pacjentem.
 
Wtóruję jej rzecznik WZZ "Sierpień 80" Patryk Kosela, który dodaje: Chcemy, żeby PE i KE zajęły się tym problemem i żeby bronili publicznego wymiaru ochrony zdrowia, (...) a także by polski rząd w relacjach międzynarodowych bronił usług publicznych i ochrony zdrowia.

Społeczność

USRR