Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Ukraina: Krym ogłasza niepodległość i chce przyłączyć się do Rosji. Sprzeciw państw zachodnich

Krym

W środę 11 marca parlament Autonomicznej Republiki Krymu, wchodzącej dotąd w skład Ukrainy przyjął deklarację niepodległości Krymu. Jeśli zostanie ona poparta w referendum, które będzie mieć miejsce 16 marca, Krym zostanie przyłączony do Federacji Rosyjskiej. Jak stwierdził polski konsul w Sewastopolu Wiesław Mazur, najprawdopodobniej 80-90% biorących udział w referendum poprze wniosek.
 
Premier Donald Tusk stwierdził, że Polska nie uznaje dezintegracji terytorialnej Ukrainy.Kanclerz Niemiec Angela Merkel uwaza że "doszło do aneksji Krymu".
 

Portret użytkownika tres
 #

Tymczasem na jednym z popularnych mainstreamowych portali internetowych
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/15-lat-polski-w-nato-spelnilo-s...
Miejmy nadzieję, że nie spełni się kolejne marzenie satrapy Piłsudskiego i nie dojdzie do wybudowanie w Polsce obozów koncentracyjnych dla przeciwników władzy. Miejmy nadzieje, że nie spełni się kolejne marzenie Piłsudskiego nie dojdzie do agresji zbrojnej polskich wojsk na Ukrainę. Histeria jaką rozpętali polscy burżuazyjni politycy wokół wydarzeń za naszą wschodnią granicą zaczyna wyglądać momentami dość niebezpiecznie, zwłaszcza w momencie kiedy podobno czuła na faszyzm i antysemityzm Wybiórcza zaczyna wspierać marsze z okrzykami jakie niegdyś wznosili brunatni i antysemiccy banderowcy.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15498161,Wiec_solidarnosci_z_...
A wszystko to po to, aby odwrócić uwagę polskiego społeczeństwa od realnych problemów społecznych i gospodarczych których dyletanci chodzący na pasku kapitału i roszczący sobie chore szowinistyczno-biedaimperialistyczne urojenia o "Polsce od morza do morza" nie mogą i nie chcą rozwiązać. Oni mają gdzieś służbę zdrowia, edukację, podwyższenie wieku emerytalnego, dla niż ważniejsza jest Ukraina bo łatwiej jest sobie przedłużyć to i owo twierdząc że się ma moralne prawo reprezentować "mesjasza narodów".
Rządzącym burżuazyjnym politykierom chodzi po prostu o to, aby budować fałszywą świadomość wśród klas pracujących, żeby stworzyć lepsze warunki dla biznesu i pomiatania ludźmi pracy. To jest teatrzyk który ma odciągnąć uwagę społeczeństwa. Teatrzyk, w którym aktorzy się zmieniają, ale cel jest zawsze ten sam - ogłupienia klas pracujących w celu zapełnienia dłuższej żywotności zdychającemu systemowi kapitalistycznemu.
 
W roku 2011 i 2012 mieliśmy pewnego winiarza z Lubelszczyzny, istnego Żeligowskiego Tuska który w raz z grupką narkotykowej hołoty i drobnomieszczańskimi środowiskami LGBT na fali zniechęcenia dotychczas rządzącymi osiągnął sukces wyborczy wchodząc do sejmu z 10% poparciem. Po czym pomógł rządowi, wbrew sprzeciwowi miażdżącej większości społeczeństwa, przepchnąć ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego.
W 2013 roku kiedy rząd stanął przed podyktowaną mu przez "rynki finansowe" koniecznością zniesienia 8-godzinnego dnia pracy, z pomocą pospieszył mu Piotr Duda z "Solidarności", w mistrzowski sposób pacyfikując wzbierający słuszny gniew klasy robotniczej jaki narastał w najcięższym roku kryzysu, organizując sobotni spacerek po Warszawie zamiast strajku generalnego.
Nie wiadomo co rządzący liberałowie będą chcieli zgotować w tym roku swoim obywatelom. Ale pewne jest że aktorami teatrzyku "III RP" w 2014 roku będą ukraińscy eurobanderowcy. Zniesienie płacy minimalnej, albo jej obniżka do 500zł? Tak - bo trzeba pomóc Ukrainie! Ukraińcy jakoś są w stanie żyć za tyle, więc "dlaczego miałoby się nie udać u nas". Prywatyzacja i likwidacja szkół, szpitali, kopalń, poczt i kolei? - Tak - bo "Ukraińcy potrzebują naszej solidarności".
 
Pokazuje to, że w imię ogłupienia społeczeństwa i "walki z komuną" możliwe są najbardziej egzotyczne sojusze. Kaczyński-Tiahnybok - to już zaczynał być klasyk, teraz mamy sojusz Michnik-Tiahnybok.
 
Putin jako wzorzec polityki gospodarczej dla prawicy (podatek liniowy) i polityki społecznej oraz poszanowania wolności obywatelskich (zamordyzm, prześladowanie opozycji) oczywiście dokłada do tego cyrku swoje trzy grosze.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST