Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 209 gości.

Polskie Radio dla Zagranicy zmienia flagę Białorusi

Białoruś

Polskie Radio dla Zagranicy (Polskie Radio 5, d. Radio Polonia) samowolnie zmienia flagę Białorusi na swojej stronie internetowej na flagę utożsamianą z opozycją.

„Wolna” Polska nigdy nie była krajem neutralnym w polityce międzynarodowej. Zawsze mieszała się w politykę innych krajów, częstokroć wbrew opinii własnego społeczeństwa.

Kiedy linie lotnicze Cebu Pacific na Filipinach w swoim systemie rezerwacji biletów omyłkowo użyły nieaktualnej nazwy państwa polskiego – Polska Rzeczpospolita Ludowa – skończyło się to interwencją Ambasady RP w Kuala Lumpur. Tymczasem polska państwowa rozgłośnia radiowa podobnie postępuje z Białorusią, tyle że celowo.

Polskie Radio dla Zagranicy na swojej stronie sieciowej ma wybór zagranicznych redakcji. Są to redakcje: angielska, białoruska, niemiecka, polska, rosyjska, ukraińska i izraelska. Przy każdej z nich znajduje się flaga odpowiedniego państwa. W przypadku Redakcji Białoruskiej flaga ta nie jest aktualna. Jest to flaga biało-czerwono-biała z lat 1991-1995, obecnie posługuje się nią opozycja, która jednoznacznie jest z tą flagą utożsamiana.

Białoruś jest krajem oficjalnie uznanym przez Polskę, z którym Polska utrzymuje kontakty dyplomatyczne. Używanie nieaktualnej flagi Białorusi przez państwowe Polskie Radio należy uznać za deklarację poparcia jednej z opcji politycznych na Białorusi, co nie przystoi powadze naszego kraju.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008