Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

Amerykanie szpiegowali Kubańczyków poprzez serwis społecznosciowy

Cuba-twitter.jpg

Jak podaje Associated Press, administracja Baracka Obamy potajemnie finansowała projekt zwany "kubańskim twiiterem". Serwis ZunZuneo działał w latach 2010 - 2012 i był finansowany przez Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego. Miał on dwa cele. Pierwszy to oczywiście zbieranie danych osobowych użytkowników, a było ich ok. 40 000. Drugi to ułatwienie działalności opozycji, portal bowiem omijał blokadę internetu i umożliwiał pisanie informacji o demonstracjach i innych antyrządowych działaniach.
 
Rząd Kubański uważa te działania za pogwałcenie prawa międzynarodowego i dowód ze USA nie zaprzestały prowadzenia działań, które maiły by doprowadzić do destabilizacji sytuacji na wyspie.
 
Departament Stanu USA oczywiście zaprzecza jakby projekt miał na celu prowadzenie działań wymierzonych przeciwko Kubie. Strona amerykańska upiera się przy stanowisku, że miała to być tylko platforma służąca swobodnemu wypowiadaniu się kubańskich obywateli. Tajne finansowanie usprawiedliwia "wrogim nastawieniem" rządu Kuby do USA

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev