Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Zwolennicy "DRL" zajmują komisariat

Ukraina

Zwolennicy Republiki Donieckiej zajęli komisariat milicji w Doniecku i w trzech innych miastach obwodu donieckiego. W Sławiańsku miało też miejsce przejęcie siedziby SBU przy pomocy uzbrojonych osób w kominiarkach. W zajętych budynkach zdjęto flagi Ukraińskie i zawieszono sztandary Donieckiej Republiki.
 
Media donoszą, że przy zajęciu komisariatów milicja nie stawiała oporu i w większości przyłączała się do szturmujących budynki organów ścigania. Poza Donieckiem, komisariaty przejęto także w  Krasnyj Łymanie, Kramatorsku i w Sławiańsku- gdzie poza komisariatami przejęto też siedzibę SBU.
 
Szacuje się, że w zajętych budynkach separatyści przejęli setki sztuk broni palnej i rozdają ją protestującym zwolennikom republiki.
 
„Celem zajęcia komendy milicji było zdobycie broni. Rozdają tę broń uczestnikom protestów w Sławiańsku”- mówią milicjanci. Jest to co najmniej 400 sztuk broni krótkiej i 20 sztuk broni automatycznej. Mer Sławiańska- Nela Sztepa- oświadcza po rozmowie z separatystami, że grupa, która przejęła komisariaty i siedzibę SBU określa siebie jako „Ludowa Milicja Donbasu”.
 
 
Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow pisał na Facebooku, że wysyła do tych czterech miast siły specjalne aby przeciwdziałać separatystom. W sobotnie popołudnie doszła wiadomość ze Sławiańska, że separatyści przejęli także gmach, w którym mieści się lokalna centrala państwowej służby bezpieczeństwa. Są doniesienia, że do przejęcia gmachu użyto granatów hukowych i ostrzelano budynek.
 
Autor: Matib

Społeczność

future2