Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Krzysztof Miśkiewicz: Mój kandydat na prezydenta

Zitek 4.jpg

 
 
W dniu dzisiejszym w Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowany został Komitet Wyborczy kandydata na Prezydenta Bogusława Zbigniewa Ziętka.
 
 
 
 
 
         Jest on Przewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” i liderem Polskiej Partii Pracy. Urodził się w 1964 roku w robotniczej rodzinie w Zawierciu, gdzie już od najwcześniejszych lat uczestniczył aktywnie w  walce na rzecz poprawy losu polskich pracowników (1989 rok -strajk w ZZPB w Zawierciu). Do dziś związany ze Śląskiem. To on między innymi odpowiadał za największe akcje protestacyjne w tej części kraju, jak na przykład strajk okupacyjny w Hucie Katowice w 1994 roku oraz najgłośniejszy strajk okupacyjny w historii polskiego górnictwa w kopalni „Budryk”  Ornontowice w 2008 roku, gdzie przez półtora miesiąca, także pod ziemią, załoga domagała się należnych jej praw.
 
 
         Bogusław Ziętek przez nieprzychylne mu media liberalne, którym nie raz zalazł za skórę, nazywany jest często chuliganem, zadymiarzem i populistą. Jednak ci, którzy go znają wiedzą, że to człowiek koleżeński i honorowy, ideowiec dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Współtworzył WZZ „Sierpień 80”, obecnie jeden z najbardziej walecznych i bezkompromisowych związków zawodowych oraz Komitet Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników, który zrzeszał związki zawodowe i radykalne, lewicowe organizacje.
 
 
 
To właśnie „Sierpień 80” pod jego przywództwem zorganizował pierwszy w Polsce strajk w hipermarkecie (2008 rok - Tesco Tychy) i jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na katastrofalną sytuację pracowników tymczasowych, którzy pracują na „śmieciowych umowach”. Rok temu aktywnie uczestniczył w okupacji biur poselskich Platformy Obywatelskiej przez związkowców „Sierpnia 80” i działaczy Polskiej Partii Pracy, którzy domagali się, by rząd Donalda Tuska zaprzestał prowadzenia antyspołecznej i antypracowniczej polityki.
 

         Bogusław Ziętek opowiada się między innymi za natychmiastowym wycofaniem naszych wojsk z Afganistanu, podwyżką płacy minimalnej i zwolnieniem z podatku dochodowego najniższych rent i emerytur. Ponadto domaga się wprowadzenia programów ratujących polski przemysł stoczniowy, zbrojeniowy, energetyczny, wydobywczy i kolej. Zaprzestania złodziejskiej prywatyzacji i wycofania się z komercjalizacji lecznictwa publicznego i szkolnictwa. Bogusław Ziętek jest za całkowitym zakazem eksmisji na bruk i traktowania lokatorów jak rzeczy. Opowiada się za zaostrzeniem kar dla pracodawców oszustów nie płacących za pracę i wymuszających samozatrudnienie. 
 
 
         Przewodniczący „Sierpnia 80” to człowiek, który stoi po stronie najsłabszych obywateli, nie elity biznesu oraz celebrytów, i nie wynika to wcale z jego politycznego wyrachowania i pustych, wyborczych obietnic, ale z całej jego dotychczasowej działalności społecznej i związkowej.
 
         Warto 20 czerwca oddać na niego swój głos!
http://krzysztof-miskiewicz.blog.onet.pl/

Portret użytkownika fancom
 #

Tak, tylko Ziętek. Zbieram na niego podpisy i będę na niego głosować.

 
Portret użytkownika uno
 #

My też zbieramy podpisy na Ziętka i też będziemy na niego głosować.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Wszyscy zbierajmy podpisy na Bogusława Ziętka jedyny lewicowy kandydat na prezydenta.Jedyny kandydat,który wie jak żyje się zwykłym ludziom.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008