Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 91 gości.

Proces Chazana

Aborcja

Dziś o nieokreślonej przez prokuraturę godzinie odbędzie się przesłuchanie pacjentki Bogdana Chazana. Prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska podała jedynie czynności, jakie podczas przesłuchania zamierza wykonać. Oprócz przesłuchania prokurator zamierza uzyskać dokumentację medyczną z dwóch szpitali i jednego gabinetu prywatnego, gdzie prowadzono ciążę przesłuchiwanej. Jest to efekt śledztwa rozpoczętego po zawiadomieniu SLD o sprawie.
 
Postępowanie dot. narażenia życia i zdrowia pacjentki poprzez odmówienie przez Chazana dokonania zabiegu aborcyjnego oraz braku wskazania przez niego innego lekarza lub placówki, gdzie taki zabieg mógłby zostać przeprowadzony. Bogdan Chazan powołał się na klauzulę sumienia.
 
Lekarz postąpił wbrew kodeksowi etyki lekarskiej, ponieważ odmawiając zabiegu miał obowiązek wskazać pacjentce lekarza, który aborcji mógłby dokonać.
 
NFZ nałożył na szpital, gdzie dyrektorem jest Chazan karę finansową w wysokości 70 tysięcy zł.
 
Autor: Matib

Portret użytkownika Siudut
 #

Nie popieram medialnej sraczki i nagonki na prof. Chazana. On doprowadził do rozkiwtu swoją (byłą już) placówkę, dzięki niemu ten szpital jest na europejskim poziomie. Zamiast niego powinna być wykopana w kosmos bufetowa.

 
Portret użytkownika uno
 #

Być może jest dobrym lekarzem ale nie udzielając pacjentce informacji, gdzie może wykonać zabieg, złamał prawo i uniemożliwił innej osobie skorzystanie z przysługującego jej prawa do aborcji. 
 
Przy okazji skazał na niewyobrażalne cierpienia dziecko, które nie miało szans na przeżycie i bodajże wczoraj zmarło w strasznych męczarniach.
 
Boże chroń nas przed tego typu obrońcami życia.

 
Portret użytkownika tres
 #

Jeśli prof. Chazan ma takie wyrzuty sumienia za aborcje których dokonywał i jeśli wykonywana przez niego praca kłóci się z jego sumieniem , to powinien zwolnic się dobrowolnie ze stanowiska dyrektora szpitala, kupił 5 hektarów ziemi na Podlasiu i zająć się hodowlą kóz i uprawą ziemniaków żyć przez resztę życia w ubóstwie. Ale widać temu facetowi po prostu w d.. się poprzewracało od nadmiaru kasy.
 
Skoro taki z niego katolik to czemu nie wie że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty do królestwa niebieskiego. Ten facet niedość że zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie (http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/zarobki/zarobki-dyrektorow-s... , http://www.wybrzeze24.pl/aktualnosci/ile-zarabiaja-prezesi-szpitali-odpo...) to jeszcze myśli że publiczny szpital to jego prywatny folwark.
 
Gdyby kobieta której odmówił udzielenia aborcji zarabiała tyle pieniędzy co Chazan, to nie skorzystała by z wątpliwej jakości refundowanych usług polskiej służby zdrowia i nie ryzykowałaby tego, co się stało,  tylko dokonałaby zabiegu w luksusowej klinice aborcyjnej gdzieś w Holandii. W tej sytuacji ( o czym burżuazyjne media milczą) ta sprawa nie ma wyłacznie charakteru obyczajowego. Żaden zakaz aborcji nie zniesie jej stosowania wśród najbogatszych, zakazy i klauzule sumienia uderzają jedynie w biednych.
 
W sumie Chazan w arogancji dorównuje bufetowej. Tyle że bufetowa się opamiętała i do podwyższenia ceny biletu normalnego do 5,20 zł nie doszło (podwyżki zatrzymały się na 4,40 zł z początkowych 2,40 zł w 2008 roku i 2,80 zł w 2011 roku). Między innymi dlatego  referendum anty-HGW skończyło się klęską jej przeciników. A Chazan brnął dalej w zaparte i w końcu przegiął pałę. Co by się stalo jakby HGW podwyższyła ceny biletów do 5,20 zł, 6 zł , 7 zł? Podejrzewam że dostałaby wilczy bilet od Tuska i zostałby powołany jakiś inny  komisarz z PO który byłby zmuszony choć częściowo odkręcić drakońskie podwyżki aby odzyskać nadwątlone zaufanie warszawiaków.
 
System po prostu pozbywa się niewygodnego człowieka, który przeszarżował, a klauzula sumienia, godząca w ubogich,  nadal obowiązuje.
 

 

Społeczność

USRR