Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Wyrok ETCPS w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce : Kwaśniewski łamał prawa człowieka torturując ludzi na zlecenie imperializmu USA

Aleksander Kwaśniewski kłamie w sprawie więzień CIA

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu jednogłośnie orzeka, że Polska złamała zakaz torturowania i nieludzkiego traktowania w więzieniach CIA na terenie Polski. Wyrok nakazuje zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie, którzy wnieśli oskarżenie do Trybunału jako jedni z przetrzymywanych we wspomnianych więzieniach CIA.
 
Według zeznań ofiar w latach 2002-2003 za przyzwoleniem polskich władz zostali osadzeni w więzieniu CIA na terenie Polski, gdzie byli poddani torturom. Ich adwokaci domagają się potwierdzenia, że Polska złamała Europejską Konwencję Praw Człowieka. Polska zezwalając CIA na tego typu praktyki złamała kilka punktów konwencji: zakaz tortur i nieludzkiego traktowania, prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego, poszanowania prywatności, prawo do uczciwego procesu, prawo do środka odwoławczego dla przetrzymywanych oraz prawo do życia (Stany Zjednoczone mogły w każdej chwili wydać na przetrzymywanych wyrok śmierci w świetle uprawnień CIA do takich praktyk).
 
Trybunał zarzucił również nieefektywne śledztwo- trwające od 2008 roku- w celu wyjaśnienia sprawy. Krakowska Prokuratura Apelacyjna nie komentuje wyroków ETPC w Strasburgu.
To jest wyrok w którym Polska została napiętnowana nie tylko za to, że śledztwo jest prowadzone w sposób pozorny i przez 6 lat. Trybunał wprost powiedział, że Al-Nashiri przebywał w Polsce był torturowany, przetrzymywanie bezprawnie. Naruszono szereg jego praw.”- skomentował Mikołaj Pietrzak, obrońca Al-Nashiriego.

Portret użytkownika Mariusz W.
 #

A Miller, przewodniczący SLD, to co?
Ładnie to tak popierać partię, której przewodniczący jako ówczesny premier dopuścił do takich rzeczy?

 
Portret użytkownika ComradePietrov
 #

Sądze, że "Władza Rad" broni interesów klasy robotniczej i nie udziela poparcia "Sojuszowi Liberanych Demokratów". Wyjątkiem były ostatnie eurowybory, ale owe poparcie miało jedynie na celu zatrzymanie skrajnej prawicy.

 
Portret użytkownika Mariusz W.
 #

Właśnie w ostatnich wyborach do PE udzieliła poparcia SLD. Wtedy portal wyglądał jakby był elementem kampani wyborcza SLD. I z tego co się orientuję dalej popiera to ugrupowanie (z rzekomego braku innej lewicy).

 
Portret użytkownika tres
 #

Do głosowania na europejskie partie socjaldemokratyczne w krajach gdzie nie ma partii komunistycznych startujących wyborach (w tym w Polsce) wezwaliśmy w obliczu narastającego zagrożenia faszyzmem, świadczącego o szczególnej konieczności budowy jednolitego frontu robotniczego.
 
Odnośnie antypracowniczych i proimperialistycznych postaw socjaldemokratów (w tym działań byłych i obecnych polityków SLD które doprowadziły do powstania tajnych więzień CIA) jesteśmy równie krytyczni jak byliśmy wcześniej.
 
Pisaliśmy już o tym wiele razy i dla wszystkich myślących ludzi aspirujących do bycia marksistami powinno być to już jasne.
To nie jest "ładne" ani "brzydkie" bo polityka nie jest ani ładna, ani brzydka tylko jest areną ścierających się sprzeczności i walki klasowej.

 
Portret użytkownika tres
 #

Brak innej lewicy nie jest "rzekomy" - po prostu nikomu poza SLD nie udało się wystawić list we wszystkich okręgach. Takie są fakty.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666