Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 29 gości.

Sukces związków zawodowych w marketach Tesco! Pensje wzrosną o 3,5 % a pracownicy walczą dalej!

2012 05 31 protest Tesco 1

(Na zdjęciu: Zorganizowany przez WZZ "Sierpień 80" protest przeciwko zwolnieniom pod marketem Tesco w Warszawie w dniu 31 maja 2012)
 

Jak donosi portal internetowy pulshr.pl, powołując się na przedstawicieli Tesco, od listopada bieżącego roku pensje pracowników wzrosną o 3,5 procenta. Związkowcy domagają się 10-15% podwyżki. Po podwyżce najniższe wynagrodzenie w markecie Tesco wynosić 2040 złotych brutto.
 
 
 
Jak stwierdziła Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Tesco 

- Pracodawca twierdzi, że z powodu niskiej inflacji i trudnych warunków rynkowych wyższe podwyżki są niemożliwe, ale nie przedstawił nam przekonujących wyliczeń popierających tę tezę. Według naszych wyliczeń sieć stać na więcej, tym bardziej że ostatnio ograniczono zatrudnienie i przeciętna wydajność pracownika wzrosła o prawie 5 proc.
Tesco zatrudnia w Polsce 30 000 pracowników i osiąga dobre wyniki sprzedaży; w roku 2013 sprzedaż w Tesco w Polsce wzrosła o 0,5% podczas gdy cała sieć w Europie zanotowała 1% - spadek sprzedaży. W lutym 2008 roku w Tesco  został przeprowadzony pierwszy w Polsce strajk w hipermarkecie strajk.

Społeczność

jednolity front