Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 116 gości.

Protest w obronie zamykanej kopalni! Sosnowiec, 17.09 9:00 "Marsz głodnych"

KWK Kazimierz-Juliusz

W środę 17 września o 9:00 spod kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wyruszy demonstracja górników przeciwko zamknięciu kopalni Kazimierz-Juliusz. Jak apeluje Krzysztof Dąda z Komitetu Obrony Kopalni
 
Wielką prośbę o wsparcie i uczestnictwo w tym wiecu kieruję do wszystkich obecnych i byłych pracowników kopalni, ich rodzin, mieszkańców Sosnowca oraz do wszystkich tych, którym zależy by nasza kopalnia dalej fedrowała. Proszę o obecność sympatyków górnictwa, a także braci górniczej z innych kopalń. Dziś chcą zlikwidować naszą kopalnię - jutro takie głupie decyzję mogą objąć waszą. Błagam, przyjdźcie zaprotestować solidarnie z nami!
 
Jak stwierdził szef Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w  Katowickiem Holdingu Węglowym, Szczepan Kasiński
To nie kopalnia będzie zamknięta, ale ci, którzy doprowadzili do jej strat finansowych. To nie górnicy będą siedzieć na bezrobociu, ale w celach siedzieć będą ci, którzy przyzwolili na "cudowne wyparowanie" pieniędzy - zastrzega szef "Sierpnia 80" w KHW, Szczepan Kasiński. - Nie ma zgody na żadne przechodzenie górników z "Kazimierza-Juliusza" do innych kopalń Holdingu. Propozycje, jakie przedstawiono po prostu urągają godności górnika. Mieliby zostać przyjęci na nowo, jakby przyszli prosto z ulicy, bez wielu dotychczasowych uprawnień, co skutkowałoby spadkiem płac. To nie jest przykład dobrego traktowania pracowników przez zarząd KHW. Ten zarząd z prezesem na czele to pomyłka!

Społeczność

jednolity front