Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Tak wygląda demokracja w Korei Południowej

UPP

Zjednoczona Partia Postępowa została rozwiązana przez południowokoreański sąd konstytucyjny za sprawą wniosku ministerstwa sprawiedliwości złożonego w listopadzie 2013 roku. Dwa miesiące przed wnioskiem aresztowano kluczowych członków UPP (Unifed Progressive Party).

Partia powstała w 2011 roku i ma pięciu deputowanych w parlamencie- zgodnie z wyrokiem sądu wszyscy mają być pozbawieni mandatów.

Zgodnie z wnioskiem partia miała być zamieszana w spiskowanie na rzecz północnokoreańskiego reżimu. Ministerstwo sprawiedliwości argumentuje, że UPP miało być wykorzystane do wywołania powstania w Korei Południowej jeżeli dojdzie do otwartej wojny z Koreą Północną.

Okoliczności w jakich partia została rozwiązana nakazują jednak dopatrywać się przyczyn gdzie indziej ponieważ to pierwszy przypadek kiedy sąd nakazuje rozwiązać partię w tym kraju od powstania konstytucji z 1980 roku kończącej oficjalnie dyktaturę wojskową. Powodem może być odwrócenie uwagi od krytyki jaką stosuje UPP w stosunku do Park Geun Hie ponieważ jak twierdzą agenci Służb Bezpieczeństwa Korei przyczynili się do jej zwycięstwa w wyborach prezydenckich w 2012 roku.

News autorstwa tow. Matiba

Społeczność

marks