Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 32 gości.

Komorowski spotka się ze związkowcami

Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się w środę o godz. 13 z ministrem pracy i polityki społecznej, przedstawicielami związków zawodowych oraz organizacji pracodawców będących stronami Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.
 
Ponad rok temu związki zawodowe zawiesiły swój udział w Komisji Trójstronnej, przez co nie może ona podejmować uchwał. Związkowcy uznali, że dialog jest pozorowany, ponieważ ich postulaty nie były brane pod uwagę. W październiku2013 r. związki zgłosiły  pomysł nowej ustawy o dialogu społecznym.

Związkowcy chcą, aby Komisję zastąpiła niezależna Rada Dialogu Społecznego. Miałaby ona obowiązkowo opiniować wszystkie (a nie tylko rządowe) projekty ustaw, mieć możliwość składania projektów ustaw i kontrolować Fundusz Pracy oraz Fundusze Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
 
 Swoje pomysły na reformę Komisji mają kapitaliści. Wg nich nowa instytucja także miałaby się nazywać Rada Dialogu Społecznego i być osobnym ciałem ze swoim sekretariatem. Przewodniczącym Rady miałaby być osoba "niezależna" od stron dialogu i mianowana przez prezydenta na czteroletnią kadencję.
 
Resort pracy sygnalizował, że pracuje nad własnym rozwiązaniem.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks