Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 107 gości.

Zamach islamskich fundamentalistów.

Charle hebdo

W ostatnią środę miał miejsce zamach terrorystyczny na satyryczny dziennik „Charlie Hebdo” o lewicowych zapatrywaniach- zginęło 12 osób, w tym ośmiu dziennikarzy a 11 osób odniosło rany. Dziennik lubuje się w groteskowym przedstawianiu ideologii prawicowej, chrześcijaństwa, islamu, polityki, judaizmu i tradycji.

Policji udało się ustalić tożsamość dwóch z trojga osób uczestniczących w ataku terrorystycznym. Są to bracia Said Kouachi (34 lata) i Cherif Kouachi (32 lata). Oboje zginęli w czasie akcji ratowniczej w piątek jaką przeprowadzono w celu odbicia zakładniczki przez nich przetrzymywanej w drukarni w miejscowości Dammartin-en-Goele- zakładniczka nie ucierpiała w czasie operacji antyterrorystycznej.

Prawica europejska wykorzystała sytuację aby szerzyć islamofobię korzystając z fundamentalistycznych poglądów zamachowców wyznania islamskiego. Należy stanowczo się sprzeciwić takim praktykom ponieważ islam nie jest powodem większej liczby zamachów niż inne religie czy polityczne- można tutaj przytoczyć zamachy ruchów narodowowyzwoleńczych, które w 2010 roku stanowiły 64% wszystkich zamachów terrorystycznych w Europie.

Lider libańskiego Hezbollahu- Hasan Nasrallah stwierdza nawet mówiąc o zamachu na dziennik „Charlie Hebdo” że dżihadyści są gorsi dla islamu niż karykatury Mahometa.
Lider Hezbollahu mówi w przemówieniu telewizyjnym: „Brudnymi, brutalnymi i nieludzki czynami te grupy przynoszą ujmę prorokowi i muzułmanom bardziej niż robili to ich wrogowie (...), bardziej niż książki, filmy i karykatury, które obrażały proroka.”

News autorstwa tow. Matiba.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna